Trwa ładowanie...

Awaria w T-Mobile. Dane osobowe klientów mogą być zagrożone

Zagrożenie jest dość poważne, bo błąd systemu operatora pozwala osobom do tego niepowołanym przeglądanie bilingów i aktywowanie usług. Wszystko dlatego, że aplikacja mobilna T-Mobile błędnie loguje na konta innych klientów telekomu.

Share
Awaria w T-Mobile. Dane osobowe klientów mogą być zagrożone
Źródło: WP.PL, fot: Insider Monkey/Flickr/CC BY-ND 2.0
d3c9n6c

Aplikacja mobilna T-Mobile błędnie loguje na konta innych klientów telekomu. Błąd systemu operatora pozwala osobom do tego niepowołanym na przeglądanie bilingów i aktywowanie usług.

Jak informuje serwis niebezpiecznik.pl, awaria powoduje, że ktoś zupełnie nam nieznany może swobodnie przeglądać dane osobowe klientów, w tym też historię połączeń. Co więcej, bez większego trudu po takim błędnym zalogowaniu się na nie swoje konto może aktywować usługi dodatkowe albo też je dowolnie usuwać.

Awaria dotyczy serwisu iboa.pl oraz aplikacji MiBOA. Za jej pośrednictwem można właśnie sprawdzać stan wykorzystania posiadanych pakietów, przeglądać faktury, stan płatności, zarządzać usługami, włączać i wyłączać zagraniczne pakiety.

Podesłane przez czytelników niebezpiecznik.pl zrzuty ekranu rzeczywiście potwierdzają, że obecnie można podejrzeć obce konta klientów T-Mobile. Co jeszcze bardziej niepokojące, za pośrednictwem tej aplikacji można też za pomocą cudzych środków na koncie doładować prepaidy.

d3c9n6c

Firma wie już o problemie, ale mimo tego nie podjęła jeszcze działań, które mogłyby zabezpieczyć dane klientów. Jedna ze zdenerwowanych klientek pyta wprost na profilu Facebook operatora - „Kiedy odłączycie system?”

Pytanie to pozostaje jednak bez odpowiedzi, a niebezpiecznik.pl radzi by, pod koniec dnia, kiedy pewnie operator opanuje sytuację, sprawdzić stan konta zarówno pod względem finansów, jak i włączonych usług.

Do czasu opublikowania tego artykułu nie otrzymaliśmy od T-Mobile odpowiedzi na nasze pytania w sprawie tej awarii.

Na razie operator, jak widać powyżej, zablokował logowanie do wadliwej aplikacji. (Po lewej program dla telefonów z Androidem, po prawej z Windows Phone.)

Zobacz także: Koniec roamingu? Jeszcze nie teraz

d3c9n6c

Podziel się opinią

Share
d3c9n6c
d3c9n6c