Trwa ładowanie...
d3oh2jo

Bank ostrzega przed oszustami. Wyłudzają dane

Credit Agricole ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe maile i próbują wyłudzić dane klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bank ostrzega przed oszustami.
Bank ostrzega przed oszustami. (WP.PL)
d3oh2jo

Klienci Credit Agricole padli ofiarą ataku phishingowego. Oszuści, podający się za bank, wysyłają do klientów maile. Wiadomości zawierają fałszywy link do serwisu transakcyjnego.

"W rozsyłanych masowo wiadomościach poczty elektronicznej przestępcy sugerują, że na odbiorcę czeka ważna wiadomość, którą jakoby można przeczytać „w bezpiecznej skrzynce pocztowej”. Wystarczy kliknąć w link i zalogować się do serwisu internetowego" - czytamy w komunikacie banku. "Wiadomość jest fałszywa, a link prowadzi do podrobionej strony logowania, umieszczonej pod adresem nienależącym do banku. W żadnym wypadku nie należy wprowadzać na tej stronie jakichkolwiek danych".

Wiadomość jest anonimowa i napisana nieskładnym językiem.

d3oh2jo

Oglądaj też: "Budżet trzeszczy i to bardzo". Rząd przesuwa przyszłoroczne wydatki

Bank zapewnia, że nigdy nie wysyła do klientów podobnych wiadomości i nigdy nie zamieszcza w mailach linków deo strony logowania.

Wiadomość należy zignorować i skasować.

"Jeżeli jednak doszło do ujawnienia Państwa danych logowania do bankowości lub zaobserwowali Państwo jakiekolwiek transakcje, których Państwo nie zlecaliście - prosimy o pilny kontakt" - czytamy w komunikacie banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oh2jo

Podziel się opinią

Share
d3oh2jo
d3oh2jo