Trwa ładowanie...
d1uem3r

Bank Pekao ma zgodę na przejęcie SKOK-u im. Mikołaja Kopernika

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Bank Pekao uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach, podał UOKiK.
Share
d1uem3r

Transakcja związana jest z przetargiem Komisji Nadzoru Finansowego na restrukturyzację tej kasy.

"W trakcie postępowania Urząd uwzględnił sytuację na polskim rynku depozytów i kredytów dla gospodarstw domowych oraz bancassurance. Analiza wykazała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, a wzrost udziału banku w rynku będzie nieznaczny. Koncentracja nie będzie miała również negatywnego wpływu na konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Urząd przypomniał, że koncentracja związana jest z restrukturyzacją SKOK im. Kopernika i przetargiem ogłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ma on wyłonić bank, który przejmie kontrolę nad kasą. Jednym z oferentów jest Pekao, wcześniej zgodę UOKiK otrzymał inny bank - PKO BP. Ostateczny wybór podmiotu, który przeprowadzi restrukturyzację należeć będzie do KNF.

d1uem3r

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach świadczy usługi za w województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. jest kontrolowany przez włoską grupę UniCredit.

(ISBnews)

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r