Trwa ładowanie...
oprac. Tomasz Sąsiada
09-03-2017 19:28

Będą podwyżki cen gazu. PGNiG złożył wniosek do URE

PGNiG złożyło wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki dotyczący podniesienia cen gazu dla odbiorców detalicznych. Wiceprezes Maciej Woźniak przyznał, że spółka jest w trakcie przygotowywania nowej oferty paliwowej. Skala podwyżek na razie nie jest znana.

Będą podwyżki cen gazu. PGNiG złożył wniosek do UREŹródło: Eastnews, fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS
d4m2spk
d4m2spk

O sprawie pisze portal next.gazeta.pl, który cytuje Woźniaka. Według wiceprezesa PGNiG są niezaprzeczalne powody do podwyżki cen dla gospodarstw domowych.

Jak już pisaliśmy w środę, spółka podała, że spodziewa się wzrostu cen gazu na światowych rynkach - nawet o jedną czwartą. Z prognoz PGNiG wynikało, że w związku z tym możemy płacić za gaz więcej.

"Cena gazu ziemnego w 2017 roku będzie wyższa niż w 2016 i wyniesie od 14 do 18 euro za MWh. Z kolei cena ropy naftowej może być istotnie wyższa niż w 2016 roku, ale powinna utrzymać się w przedziale 50-60 dolarów" - można było przeczytać w komunikacie spółki.

Na początku tego roku ceny gazu dla odbiorców detalicznych zostały obniżone o 6 proc. Ta taryfa obowiązywać będzie do końca marca. O skali podwyżek bez wątpienia dowiemy się już niedługo.

d4m2spk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2spk