Trwa ładowanie...

Bitcoin: Wirtualna waluta osiągnęła rekordową wartość

Wirtualna waluta, niezależna od żadnego banku centralnego, jest w piątek warta najwięcej historii. Za jednego bitcoina trzeba zapłacić ponad 34 dolary.

Bitcoin: Wirtualna waluta osiągnęła rekordową wartośćŹródło: Thinkstockphotos
dgiee4g
dgiee4g

Bitcoiny (BTC) to najsłynniejsza z wirtualnych walut świata. Choć narodziła się w internecie, często porównywana jest do metali szlachetnych. Zasoby bitcoinów są ograniczone, a ich liczba na rynku nie zależy od banku centralnego. Bitcoinami można jednak bez przeszkód obracać w internecie i w przeciwieństwie do złota nie trzeba ich konwojować ani przechowywać w skarbcach.

- Można więc powiedzieć, że pod pewnymi względami BTC to lepsze złoto - powiedział Wirtualnej Polsce pod koniec stycznia Adam Olejniczak, ekonomista i właściciel Denarius.pl. Wówczas wartość bitcoina wynosiła ok. 20 dolarów.

dgiee4g

W lutym kurs wirtualnej waluty błyskawicznie piął się w górę. W piątek przed godz. 11 osiągnął poziom 34 dolarów i 25 centów. Oznacza to, że w ciągu miesiąca bitociny zyskały na wartości prawie 70 proc.

Warto jednak pamiętać, że cena wirtualnej waluty podlega silnym wahaniom. W czerwcu 2011 r. kurs bitcoina zbliżył się już do 30 dolarów, by w ciągu kilku następnych miesięcy spaść poniżej 5 dolarów. Nie wiadomo, czy obecny trend wzrostowy się utrzyma. W ostatnich dniach pojawiły się jednak bardzo korzystne dla ceny Bitcoinów wiadomości.

Portal Bitcoinmagazine.com doniósł w środę, że firma Coinlab podpisała umowę z rynkiem wymiany bitcoinów Mt.Gox, która ułatwi amerykańskim i kanadyjskim inwestorom obracanie dużymi kwotami wirtualnej waluty. W czwartek natomiast australijska wersja portalu Gizmodo poinformowała, że Commonwealth Bank of Australia może zastanawiać się nad akceptowaniem wirtualnej waluty.

Więcej o bitcoinach można przeczytać tutaj.

dgiee4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgiee4g