Trwa ładowanie...

Boryszew ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Tensho Poland Corporation

Warszawa, 14.07.2014 (ISBnews) ? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Boryszew kontroli nad spółką Tensho Poland Corporation, podął Urząd w komunikacie

Boryszew ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Tensho Poland CorporationŹródło: Fotolia, fot: Nataliya Hora
d2j2gbx
d2j2gbx

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Boryszew kontroli nad spółką Tensho Poland Corporation, podął Urząd w komunikacie

" Pierwszy z przedsiębiorców kontroluje i zarządza działalnością spółek produkujących wyroby chemiczne, tworzywa sztuczne oraz wyroby z metali nieżelaznych. Przejmowana spółka jest m.in. producentem elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu telewizyjnego i motoryzacyjnego. Jedną z przyczyn transakcji jest konieczność sprzedaży udziałów w Tensho Poland Corporation, spowodowana wycofywaniem się z polskiego rynku głównych klientów spółki, m.in. Sharp Manufacturing" - podał UOKiK.

W czerwcu Boryszew poinformował, że zawarł z udziałowcami Tensho Poland Corporation (TPC) ostateczne umowy nabycia łącznie 80 proc. udziałów tej spółki za łączną kwotę 1,6 mln euro (6,63 mln zł). W ramach umowy grupa przejęła także 9 mln euro długu TPC, który zostanie zamieniony na 3,8 proc. akcji Boryszewa.

Przedmiotem działalności TPC jest produkcja wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych, w tym: elementów dla przemysłu telewizyjnego (zarówno detale zewnętrzne, jak i detale montażowe wewnętrzne), plastikowych części dla sektora motoryzacyjnego, opakowań oraz innych produktów, mających szerokie zastosowanie w procesach logistyczno-spedycyjnych (palety plastikowe, kontenery, skrzynki oraz pojemniki) a także pojemniki na odpady medyczne. Boryszew zamierza kontynuować i rozwijać działalność TPC.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM Silesia.

(ISBnews)

d2j2gbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j2gbx