Trwa ładowanie...

Boże Ciało, jeden dzień bez sklepów i się zaczęło. Pełne wózki i długie kolejki

20 czerwca sklepy będą zamknięte ze względu na Boże Ciało. To oznacza jedno: gigantyczne kolejki do kas w środowy wieczór. Nasi czytelnicy alarmują: ludzie ściągają z półek towar bez opamiętania, kolejki długie, a wózki przepełnione.

Boże Ciało, jeden dzień bez sklepów i się zaczęło. Pełne wózki i długie kolejkiŹródło: WP.PL
d4e9blw
d4e9blw

Tylko jeden dzień z zamkniętymi sklepami, ale wystarczy, by Polacy szturmem ruszyli do marketów i ładowali do wózków co się da. Przyzwyczailiśmy się już nieco do niedziel bez handlu, choć nadal w soboty na zakupach można spotkać tłumy. Jednak świadkiem niebywałych scen w marektach wciąż jesteśmy, ilekroć zbliża się wolny dzień w środku tygodnia.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sklepy będą nieczynne jedynie w czwartek, w piątek wszystko wróci do normy. Polacy jednak lubią mieć pełne lodówki i boją się, by niczego w dniu bez handlu im nie zabrakło.

d4e9blw

Na zdjęciach przesłanych do nas przez czytelniczkę poprzez dziejesie.wp.pl widzimy tłumy w jednej z popularnych sieci handlowych. Wózki klientów są pełne produktów, a kolejki do kas ciągną się, jakby rozdawano coś za darmo.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Boże Ciało jest świętem ruchomym, jednak co roku przypada w czwartek, w tym roku padło na 20 czerwca.

Z uwagi na zakaz handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w większość niedziel. Od stycznia br. niedziela handlowa przypada coraz rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy dotyczącej zakazu handlu. Również najbliższa niedziela 23 czerwca jest niedzielą bez handlu, więc sklepy będą zamknięte.

d4e9blw

Aktualnie zakupy zrobimy zazwyczaj w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem pozostają te miesiące, w które przypadają ważne święta, np. Wielkanoc i Boże Narodzenie, wówczas liczba niedziel handlowych się zwiększa. We wskazane dni zakazana jest nie tylko sprzedaż, ale również inne czynności związane z handlem, m.in. magazynowanie, przeładunki, dystrybucja oraz logistyka. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe i apteki.

Zgodnie z ustawą, od 2020 r. wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Obejrzyj: Retail park. Nowe tendencje w handlu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e9blw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e9blw