Trwa ładowanie...
d2ikmk8

Bratkowski opowiada się za podwyżką stóp procentowych w maju o 50 pb

12.04. Warszawa (PAP) - Andrzej Bratkowski, członek Rady Polityki Pieniężnej opowiada się za podwyżką stóp procentowych w maju o 50 pb, co mogłoby zakończyć obecny cykl...

d2ikmk8

12.04. Warszawa (PAP) - Andrzej Bratkowski, członek Rady Polityki Pieniężnej opowiada się za podwyżką stóp procentowych w maju o 50 pb, co mogłoby zakończyć obecny cykl zacieśniania polityki pieniężnej i pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie przez trzy do czterech kwartałów.

"Na podstawie obecnych warunków makroekonomicznych podwyżka stóp procentowych w maju o 50 pb jest uzasadniona i to mógłby być koniec cyklu podwyżek stóp procentowych. Po trzech-czterech kwartałach czekania na to, co się będzie działo z koniunkturą zewnętrzną przyjdzie moment do oceny i ewentualnych działań. Jeśli koniunktura zewnętrzna znacznie się poprawi, wtedy poprawa będzie widoczna i u nas, a to może doprowadzić do kolejnego cyklu podwyżek, oczywiście w mniejszym zakresie niż obecnie" - powiedział PAP Bratkowski.

"Moim zdaniem podwyżki, które już miały miejsce i ewentualna w maju spowodują, że inflacja zacznie się obniżać. Obecnie wzrost gospodarczy z racji tego, że jest umiarkowany, nie tworzy napięć inflacyjnych" - dodał.

RPP w styczniu i marcu podniosła stopy procentowe po 25 pb, obecnie stopa referencyjna NBP wynosi 4,25 proc. (PAP)

bg/ ana/

d2ikmk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikmk8