Trwa ładowanie...

Cała prawda o wakacjach all inclusive. Eksperci alarmują

Jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków jest Turcja, gdzie hotele oferują formułę all inclusive, obejmującą wszystkie udogodnienia w jednej cenie. Pojawił się jednak pomysł, aby to zmienić z powodu narastającego problemu marnowania jedzenia.

Tureccy eksperci chcą zmian w all inclusiveTureccy eksperci chcą zmian w all inclusiveŹródło: Getty Images, fot: nedza
d2dilfv
d2dilfv

Prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Menedżerów Hoteli Hakan Saatçioğlu chciałby na nowo zdefiniować zasady wyżywienia w formule all inclusive w Turcji.

- W Turcji są hotele, które stale ulepszają ten system. Nadszedł jednak czas, aby hotelarze wspólnie ustalili nową strategię, biorąc pod uwagę zarówno reguły all inclusive, jak i zasady zrównoważonego rozwoju, jednocześnie promując tę koncepcję na rynku krajowym i międzynarodowym - mówi Hakan Saatçioğlu, cytowany przez portal Turkiye Travel News.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Euro w Polsce. Jest mocny argument. Ekspert nie ma wątpliwości

Prezes zwrócił uwagę na problem marnowania dużej ilości żywności i napojów hotelach. Podkreślił, że trzeba wprowadzić zmiany, ponieważ jest to "sprzeczne ze zrównoważonym rozwojem".

d2dilfv

- Uważam, że jeśli nie zrewidujemy i nie zdefiniujemy na nowo zasad all inclusive, w nadchodzących latach nie będziemy w stanie utrzymać naszej pozycji wśród świadomych europejskich społeczeństw - twierdzi Saatçioğlu.

Prezes odwołał się do raportu ONZ z 2021 r., według którego przeciętny mieszkaniec Turcji marnuje rocznie 93 kg przetworzonej żywności, co przekłada się na łącznie 7,7 mln ton rocznie. Turcja znajduje się wśród światowych liderów w zakresie marnowania żywności.

Wyjaśnił, że wprowadzenie nowych strategii w zakresie all inclusive nie oznacza pogorszenia jakości czy zmniejszenia różnorodności produktów. - Celem jest podnoszenie świadomości i uwrażliwienie na kwestie marnotrawstwa - mówi prezes.

Wakacje w Turcji będą droższe

Jak ostatnio informowaliśmy w WP Finanse, od stycznia w Turcji obowiązują nowe zasady dotyczące wynajmu krótkoterminowego. Właściciele będą musieli zapłacić za wynajem specjalną licencję, a to przełoży się na ceny.

d2dilfv

Dodatkowo, zgodnie z obowiązującym od stycznia nowym prawem, noclegi w ramach wynajmu krótkoterminowego będzie można rezerwować tylko za pośrednictwem biur podróży lub bezpośrednio od właściciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dilfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dilfv