Trwa ładowanie...
budżet ue

Cameron uważa, że budżet UE wymaga większych cięć

Kompromisowy projekt unijnego budżetu proponowany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya nie idzie wystarczająco daleko w redukcji wydatków - powiedział rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona.

Share
Cameron uważa, że budżet UE wymaga większych cięć
Źródło: AFP, fot: Andrew Cowie
d2sii2w

- Chociaż propozycje Van Rompuya są krokiem we właściwym kierunku, uważamy, że wciąż są dziedziny, gdzie można dokonać dalszych redukcji - powiedział rzecznik brytyjskiego premiera.

Cameron rozmawiał z Van Rompuyem we wtorek. W minionym tygodniu szef UE zgłosił propozycję unijnego budżetu, która, jak pisze Reuters, miała na celu udobruchanie Wielkiej Brytanii domagającej się większych cięć wydatków planowanych przez UE.

Komisja Europejska zaproponowała w ubiegłym roku budżet UE na lata 2014-20 w wysokości 1033 mld euro w tzw. zobowiązaniach (988 mld euro w tzw. płatnościach). Najnowsza propozycja przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya przewiduje około 75 mld euro cięć (a nawet 80 mld, włączając w to instrumenty pozabudżetowe, jak fundusz na pomoc rozwojową w krajach trzecich) i zamyka się sumą wydatków UE na poziomie 973,2 mld euro (w tzw. zobowiązaniach). (PAP)

d2sii2w

Podziel się opinią

Share
d2sii2w
d2sii2w