Trwa ładowanie...
d4fe759

Carrefour wysyła mniej ciężarówek. Chodzi o miliony kilometrów

Carrefour Polska usprawnia logistykę. Działania sieci mają na celu ochronę środowiska naturalnego. Dzięki systemowi Transport Management System Francuzom udało się zmniejszyć liczbę pustych przejazdów i zoptymalizować załadunek.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ciężarówki należące do sieci Carrefour Polska przejeżdżają rocznie dwa miliony kilometrów mniej
Ciężarówki należące do sieci Carrefour Polska przejeżdżają rocznie dwa miliony kilometrów mniejŹródło: carrefour, Fot: carrefour
d4fe759

Sieć Carrefour do 2025 r chce ograniczyć emisję CO2 o 40 proc. i o 70 proc. do 2050 r - informuje portalspozywczy.pl. Ma to się stać m.in. dzięki redukcji emisji dwutlenku węgla związanej z transportem o 30 proc.

Francuski koncern wdrożył Transport Management System. To rozwiązania, które prowadzą do optymalizacji logistyki i transportu.

Dzięki tym usprawnieniom w pierwszym kwartale 2018 r. udało się już zmniejszyć wskaźnik liczby przejechanych kilometrów o blisko 12 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 r. Rocznie wiąże się to z przejechaniem 2 milionów kilometrów mniej.

d4fe759

Zobacz: Wydłużenie doby pracowniczej. "Dezorganizacja cyklu dostaw"

Sieć w proekologiczne działania zaangażowała też dostawców. Aby ograniczyć powroty pustych samochodów, Carrefour nawiązał współpracę z niektórymi dostawcami i oferuje im własne usługi transportowe z magazynu do sklepów.

Carrefour Polska wprowadza też m.in. energooszczędne oświetlenie LED w sklepach, czy panele słoneczne na dachach niektórych hipermarketów. Wszystkie te działania wpisują się w realizację zobowiązań na rzecz klimatu.

d4fe759

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4fe759

Podziel się opinią

Share
d4fe759
d4fe759