Trwa ładowanie...
d2pv8kr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
policja

CBŚP zatrzymało hakera. Chciał wyłudzić 3,5 mln zł

Policjanci z CBŚP zatrzymali 35-letniego hakera Mateusza C. ps. Pocket, który z jednego z banków wyłudził pół mln złotych. Mężczyzna współpracował z zatrzymanym w ubiegłym roku Tomaszem G., ps. Polsilver.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zatrzymało hakera. Chciał wyłudzić 3,5 mln zł
(Fot: pixabay/CC0 Public Domain)
d2pv8kr

- Mężczyźni - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - włamali się do systemu bankowości elektronicznej jednego z banków. Przekierowali kilkadziesiąt przelewów bankowych na swoje konta, wyłudzając w ten sposób pół mln zł - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Pocket pozyskane pieniądze przelewał na tzw. giełdy bitcoinowe. - W sumie ich łupem miało paść 3,5 mln złotych. Podczas zatrzymania Pocketa zabezpieczyliśmy komputery, nośniki pamięci i telefony komórkowe oraz karty SIM - dodała Hamelusz.

Pocket został zatrzymany przez warszawski CBŚP we współpracy z wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości Biura Kryminalnego KGP. "Wpadł" na jednej z opolskich ulic.

- Usłyszał m.in. zarzuty usiłowania oszustwa komputerowego dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Grozi mu do 10 lat więzienia - dodała Hamelusz. Tomasz G., Polsilver, został zatrzymany w październiku 2015 r. Był uznawany za "hakera numer jeden w Polsce", odpowie m.in. za oszustwo komputerowe oraz prania brudnych pieniędzy.

d2pv8kr

Podziel się opinią

Share
d2pv8kr
d2pv8kr