Trwa ładowanie...
d1esghi
towary
03-08-2009 08:44

Cena miedzi wzrosła na giełdach światowych

3.8.Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Londynie do najwyższego poziomu od 10 miesięcy w reakcji na lepsze od oczekiwań dane o PKB w Stanach...

d1esghi
d1esghi

3.8.Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Londynie do najwyższego poziomu od 10 miesięcy w reakcji na lepsze od oczekiwań dane o PKB w Stanach Zjednoczonych.

Produkt Krajowy Brutto USA spadł w II kwartale 2009 roku o 1 proc. Analitycy spodziewali się spadku PKB o 1,5 proc.

Cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź wzrosła o 4 proc. na fali optymizmu, że pakiet rządu amerykańskiego ożywi popyt na surowce. Od początku roku miedź podrożała już o 90 proc.

"Apetyt na ryzyko wraca na rynek, co jest spowodowane przez bardzo zachęcające dane z amerykańskiej gospodarki" - powiedział Zeng Chao, analityk Everbright Futures Co.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź wzrosła do 5.946 USD za tonę i był to najwyższy poziom od 6 października. W lipcu metal ten podrożał łącznie o 15 proc.

Cena miedzi na dostawy listopadowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła o 6 proc. do 47.880 juanów (7.009 USD) za tonę. (PAP)

wst/ gor/

d1esghi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1esghi