Trwa ładowanie...

Ceny paliw na stacjach. Najnowszy raport

Ile trzeba zapłacić na stacji paliw? W październiku ceny paliw na stacjach w Polsce wahają się tylko nieznacznie. Cena benzyny i diesla właściwie nie uległa zmianie. Jedynym paliwem, które podrożało w ostatnich dniach, jest autogaz.

Ceny paliw na stacjach. Najnowszy raportŹródło: Shutterstock.com
d13kzxd
d13kzxd

Spadku cen możemy się spodziewać jedynie na benzynie bezołowiowej 95 - o 3 grosze na litrze. Pod koniec tygodnia trzeba było za to paliwo zapłacić 4,54 zł/l. Na niezmienionym poziomie pozostały ceny benzyny bezołowiowej 98, która kosztuje średnio 4,89 zł/l, oraz diesla, za który płaci się 4,42 zł/l. W ostatnich dniach podrożał jedynie autogaz - o 3 gr. I kosztuje 2,12 zł/l - wynika z najnowszego raportu e-patrol.pl, zrealizowanego 18 października.

Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

W najbliższych dniach rafinerie mogą wprowadzić jedynie niewielkie korekty do swoich cenników hurtowych. Po weekendzie kierowcy mogą się spodziewać, że za benzynę bezołowiową 95 zapłacą 4,46-4,57 zł/l, za 98 - 4,83-4,94, za diesel - 4,38-4,48, a za LPG - 2,11-2,18.

Rafinerie nie planują wprowadzania większych zmian w swoich cennikach. Na polskich stacjach nie powinno dojść do gwałtownych zmian, zatem kierowców czeka dość spokojny tydzień.

d13kzxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13kzxd