Trwa ładowanie...
d21u5j8

CIR: premier spotkał się z leśnikami (komunikat)

...

Share
d21u5j8

17.07. Warszawa - CIR informuje:

Drugiego dnia wizyty na Podkarpaciu Donald Tusk spotkał się z leśnikami z Cisnej. - Bardzo się cieszę, że mogę być z Wami. Macie szczęście pracować w jednych z najpiękniejszych miejsc na ziemi - mówił podczas spotkania. Przypomniał również, że rząd nie zamierza zmieniać sposobu funkcjonowania Lasów Państwowych.

- Każdy kto marudzi na Lasy Państwowe i na Waszą pracę, powinien chociaż raz w roku przyjechać tu i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda - mówił do leśników premier. Donald Tusk zauważył, że prawie każdy Polak w swoim życiu przeżywał fascynację Bieszczadami i bieszczadzkimi lasami. Zalesienie w województwie podkarpackim wynosi prawie 40 proc., w porównaniu do średniej dla całego kraju wynoszącej 29 proc. W gminie Cisna lasy zajmują prawie 90 proc. powierzchni. Premier dodał, że cała Polska staje się powoli leśną potęgą. W latach 1995-2008 w Polsce przybyło ponad 300 tysięcy hektarów lasów. Obecnie w kraju jest ponad 9 mln hektarów terenów leśnych.

Donald Tusk zapewnił także, że rząd nie ma planów, jeśli chodzi o zmianie sposobu funkcjonowania Lasów Państwowych. - Nie ma lepszej gwarancji na to, że ochronimy lasy niż Wasz wysiłek i efekty Waszej pracy - podsumował.

Dzisiaj premier odwiedzi jeszcze Festiwal Smaków Podkarpacia "Kremenaros" w Cisnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d21u5j8

Podziel się opinią

Share
d21u5j8
d21u5j8