Trwa ładowanie...

Co piąte postanowienie noworoczne wiąże się z kwestiami zawodowymi

Postanowienia noworoczne najczęściej są związane z pracą. Jedni planują jej zmianę, inni marzą o awansie lub podwyżce. Eksperci radzą, by - niezależnie od wybranego celu - inwestować w rozwój swoich mocnych stron i postawić na podnoszenie kwalifikacji poprzez kursy, szkolenia i naukę języków obcych.

Co piąte postanowienie noworoczne wiąże się z kwestiami zawodowymiŹródło: Fotolia, fot: vadymvdrobot
dzgpfi9
dzgpfi9

Nowy rok w symboliczny sposób rozpoczyna nowy etap życia, dlatego dla wielu osób to doskonały pretekst do zmian i podjęcia kolejnych wyzwań zawodowych. W przypadku 18 proc. Polaków tego właśnie dotyczyły tegoroczne postanowienie noworoczne. Najczęściej wskazywane plany to awans lub zmiana pracy. O poprawie sytuacji zawodowej marzy 22 proc. mężczyzn i 14 proc. kobiet.

– Na początku warto przeanalizować te elementy, które pasują do dalszej układanki, i zastanowić się nad tym, co warto zmienić. Nie skupiajmy się na słabych elementach, tylko pracujmy nad mocnymi, nad talentami, które warto rozwijać i w które warto inwestować – mówi Małgorzata Majewska, dyrektor ds. marketingu Monsterpolska.pl.

dzgpfi9

Jak podkreśla, do sukcesu dochodzi się małymi krokami. Zanim padnie deklaracja, że od nowego roku nasze życie ulegnie diametralnej zmianie na lepsze, najpierw trzeba dokładnie zdefiniować swoje cele i sprawdzić możliwości ich realizacji.

– Planując, ustalajmy priorytety, zróbmy listę najważniejszych rzeczy i nie planujmy od razu wielkich rzeczy, że w rok nauczymy się języka obcego czy zostaniemy prezesem wielkiej firmy, ponieważ są to cele raczej nierealne dla każdego z nas. Pamiętajmy, by były to cele małe, mierzalne i żebyśmy byli w stanie je zrealizować. Dajmy też sobie termin, do kiedy chcielibyśmy ten cel zrealizować. A po jego realizacji warto się nagrodzić – radzi Małgorzata Majewska.

dzgpfi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgpfi9