Co skraca kolejki w sklepach? Wielki test płatności

Podobno płacenie telefonem skraca czas transakcji o połowę. Postanowiliśmy to sprawdzić. Porównaliśmy, ile trwa płacenie gotówką, kartą z PIN-em, kartą zbliżeniową oraz aplikacjami mobilnymi: iKasą z Biedronki oraz IKO od PKO BP. Zobacz, co zwiększa kolejki w sklepach.

Co skraca kolejki w sklepach? Wielki test płatności
Źródło zdjęć: © WP.PL

Od 21 października można już w sklepach Biedronki płacić nie tylko gotówką. Zrobimy to również telefonem przy pomocy aplikacji PeoPay oraz iKasa. Największa sieć handlowa w Polsce wprowadziła płatności mobilne między innymi dlatego, że chce skrócić kolejki. Płacenie telefonem ma być nawet dwa razy szybsze niż gotówką.

Wygląda na to, że mobilne płatności w dyskoncie się przyjęły. Po dwóch tygodniach telefon, a nie portfel średnio przy kasie wyciąga 1200 osób dziennie. Oznacza to, że mniej więcej co trzytysięczny klient Biedronki płaci w ten sposób.

Niby niedużo, ale gdy porówna się iKasę i PeoPaya z działającym od ponad pół roku systemem IKO, stworzonym przez PKO BP, którym dziennie płaci ok. 500 osób, widać, że start usługi w dyskoncie jest imponujący. Tym bardziej że IKO reklamuje w dużej kampanii telewizyjnej Szymon Majewski. Świadczy to o tym, że w płatnościach mobilnych dużo ważniejsza jest sieć akceptacji niż to, kto daje nam usługę.

peopayBiedronkaiko

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (828)