Trwa ładowanie...
spóźnienia
16-06-2015 11:00

Co trzeci Polak przyznaje, że spóźnia się do pracy

Ponad 33 proc. pracujących deklaruje, że nie pojawia się w pracy na czas - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Work Service. Największy problem z punktualnością mają mężczyźni.

Co trzeci Polak przyznaje, że spóźnia się do pracyŹródło: WP.PL, fot: OFTO / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)
dksz6di
dksz6di

Polacy masowo spóźniają się do pracy. Ponad 33 proc. pracujących deklaruje, że nie pojawia się w pracy na czas - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Work Service.

Najczęściej w gronie spóźnialskich znajdują się mężczyźni, mieszkańcy wielkich miast oraz pracownicy młodzi.

Z badania wynika, że niepunktualność raz lub kilka razy w tygodniu zdarza się już 21 proc. polskich pracowników, rzadziej - raz lub kilka razy w miesiącu - przychodzi do pracy spóźnionych 9,9 proc. zatrudnionych, a niewiele ponad 1 proc. deklaruje spóźnianie się co najmniej raz w tygodniu i tyle samo deklaruje niepunktualność raz dziennie.

Najczęściej problemy z terminowym rozpoczynaniem pracy deklarowali mężczyźni. Wśród pracowników płci męskiej tylko 54 proc. nigdy się nie spóźnia, podczas gdy wśród kobiet takie deklaracje padały aż u ponad 70 proc. badanych.

dksz6di

Z badań wynika, że skłonność do spóźnień to przypadłość, która mija z wiekiem.

Niepunktualni są częściej pracownicy najmłodsi i w średnim wieku, a najrzadziej - najstarsi. Ponad 71 proc. osób po 45 roku życia nigdy się nie spóźnia, a wśród osób z krótszym stażem pracy, w wieku do 44 roku życia, ten wskaźnik wynosi ponad 62 proc., zaś spośród pracowników do 35 roku życia już tylko niewiele ponad 51 proc.

W przypadku niemal połowy badanych główną przyczyną braku punktualności są problemy z dojazdami do miejsca pracy. Są one zarówno spowodowane korkami na drogach, opóźnieniami komunikacji, jak i zdarzeniami losowym. Takie przyczyny wskazała blisko połowa badanych.

Drugą najczęściej wymienianą przyczyną spóźnień jest zaspanie. Część pracowników spóźnia się do pracy także z powodu obowiązków rodzinnych - odwożenie dzieci do szkół czy przedszkoli zajmuje dodatkowy czas, który skutkuje spóźnieniami do pracy.

Badanie zrealizowano na próbie 528 osób pracujących, przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz bezrobotnych. Badanie przeprowadził instytut Millward Brown na zlecenie Work Service w dniach 15-18.05.2015 roku.

dksz6di
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dksz6di