Trwa ładowanie...

Coraz mniejsze wpływy TVP z abonamentu

Telewizja Polska ma twardy orzech do zgryzienia. Z roku na rok spadają wpływy z abonamentu. W ciągu dwóch lat stopniały o ponad 200 mln złotych. Winna jest słaba ściągalność abonamentu.

Coraz mniejsze wpływy TVP z abonamentuŹródło: Jupiterimages
di51vy9
di51vy9

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", wpływy telewizji z abonamentu w 2010 roku wyniosły ok. 221 mln złotych. To oznacza spadek o ponad 80 mln zł wobec roku 2009. Okazuje się jednak, że ze ściągalnością abonamentu jest coraz gorzej. Porównując aktualne dane z rokiem 2008 widać jeszcze większy spadek wpływów TVP. Zyski z abonamentu zmniejszyły się o ponad 200 mln zł w zaledwie dwa lata.

Gazeta przypomina, że jeszcze dziesięć lat temu, bo w roku 2002 w ten sposób do kasy TVP trafiało ok. 544 milionów złotych. Jak się okazuje ponad połowa z 14 milionów gospodarstw domowych w Polsce nie zarejestrowała swojego odbiornika telewizyjnego. Jednak nawet rejestracja nie pomaga w ściąganiu należności. Z danych wynika, że aż 63 proc. zarejestrowanych też nie płaci abonamentu telewizyjnego.

TVP odpowiedzialnością za słabą egzekucję należności obarcza Pocztę Polską. To ona zobowiązana jest do kontroli dopełnienia obowiązku rejestracyjnego. Problemem jej jest słaba skuteczność. Pocztowcy wydelegowali do tych zadań zaledwie 39 pracowników w całej Polsce.

di51vy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di51vy9