Trwa ładowanie...
d1l74a0

Cormay może w '12 wprowadzić na giełdę spółkę zależną Orphee i wyemitować akcje za max 150 mln zł

12.03. Warszawa (PAP) - PZ Cormay rozważa wprowadzenie spółki zależnej Orphee na giełdę. Bierze pod uwagę notowanie jej na warszawskim parkiecie i towarzyszącą debiutowi emisję...

Share
d1l74a0

12.03. Warszawa (PAP) - PZ Cormay rozważa wprowadzenie spółki zależnej Orphee na giełdę. Bierze pod uwagę notowanie jej na warszawskim parkiecie i towarzyszącą debiutowi emisję akcji na kwotę 100-150 mln zł - poinformował dziennikarzy prezes PZ Cormay, Tomasz Tuora.

"Myślimy o wprowadzeniu Orphee na giełdę. Zastanawiamy się nad notowaniem jej na GPW w Warszawie. Mogłoby to nastąpić w tym roku" - powiedział dziennikarzom prezes Cormayu, Tomasz Tuora.

"Ewentualny debiut mógłby nastąpić na NewConnect. Potem przenieślibyśmy spółkę na rynek główny. To jeden z rozważanych przez nas scenariuszy" - dodał.

Prezes poinformował, że debiutując na giełdzie, spółka mogłaby wyemitować akcje na kwotę ok. 100-150 mln zł.

d1l74a0

Orphee jest szwajcarską spółką działającą w zakresie produkcji sprzętu do badań hematologicznych. Jej przejęcie przez Cormay miało miejsce na przełomie 2009 i 2010 roku.

Obecnie Cormay planuje restrukturyzację grupy i przeniesienie kompetencji w zakresie akwizycji do Orphee. W celu przeprowadzenia planowanych na bieżący rok 2 akwizycji, spółka może zostać dofinansowana przez prywatnych inwestorów, w wyniku czego udział Cormayu w jej akcjonariacie zmniejszy się do 70 proc.

"Mamy kilku zainteresowanych prywatnych inwestorów, którzy zaproponowali, że obejmą całkiem dużą emisję" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prezes Cormayu.

Obecnie Cormay posiada 100 proc. akcji Orphee.(PAP)

mto/ ana/

d1l74a0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l74a0
d1l74a0