Trwa ładowanie...
d4iaizw

Cudzoziemcy mogą już pracować w Polsce przez pół roku

Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie będą mogli pracować w Polsce nieprzerwanie przez pół roku, a nie jak do tej pory tylko przez trzy miesiące. W piątek wchodzi bowiem w życie rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.

d4iaizw

O wydłużenie możliwości zatrudniania naszych wschodnich sąsiadów do 6 miesięcy przedsiębiorcy upominali się już od dawna. Łódzki przedsiębiorca Wojciech Kunikowski mówi, że bez pracowników trudno jest prowadzić biznes. Na przykład w jego firmie szczególnie daje się we znaki brak szwaczek.

_ Od dziś będzie łatwiej o szwaczkę z Rosji, Ukrainy czy Białorusi _ - podkreśla minister pracy Jolanta Fedak. Dodaje, że rząd wziął pod uwagę liczne postulaty pracodawców prowadzących działalność gospodarczą także w budownictwie czy rolnictwie.

Przedsiębiorcy chcieliby jednak jeszcze większych ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców. Marek Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej podkreśla, że nie powinno być żadnych ograniczeń w zatrudnianiu naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Dodaje, że przyjdzie czas, że i oni nie będą chcieli pracować u nas, bo u siebie będą mieli co robić.

Z danych resortu pracy wynika, że w ubiegłym roku w Polsce zatrudnionych było ponad 23 tysięcy obywateli Rosji, Białorusi i Ukrainy.

d4iaizw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iaizw