Trwa ładowanie...

Czytasz książki? No to masz u nas pracę. Nietypowa promocja czytelnictwa

W prowadzonych przez 15 firm rekrutacjach poszukiwane są osoby, które oprócz standardowych kwalifikacji muszą wykazać się również czytaniem książek.

Share
Czytasz książki? No to masz u nas pracę. Nietypowa promocja czytelnictwa
d3likzo

Odpowiednie wykształcenie, doświadczenie, znajomość angielskiego, umiejętność obsługi komputera, a teraz także... czytanie książek. Kilkunastu dużych pracodawców stawia kandydatom do pracy nietypowy warunek. Wszystko w ramach akcji popularyzacji czytelnictwa.

Czytaj PL to trwająca w listopadzie akcja, w ramach której w 16 dużych miastach w Polsce pojawiło się ponad 600 nośników z umieszczonym kodem QR pozwalającym na pobranie 12 darmowych e-booków i audiobooków.

Do akcji postanowiło przystąpić 15 pracodawców, w tym takie firmy jak Wawel, Agora czy Idea Bank. W prowadzonych przez nie rekrutacjach poszukiwane są osoby, które oprócz standardowych kwalifikacji muszą wykazać się również czytaniem książek.

d3likzo

Z informacji organizatorów wynika, że ogłoszeń z warunkiem czytania książek jest obecnie 25. Warto podkreślić, że nie chodzi wcale o stanowiska w rodzaju sprzedawcy książek w księgarni. Czytania książek oczekuje się m.in. od specjalisty ds. marketingu, kierownika salonu odzieżowego, operatora filmowego, asystenta w dziale sprzedaży czy konsultanta technicznego.
Jak podkreślają organizatorzy akcji, w przypadku części firm czytanie jest dodatkowym atutem, a w przypadku innych jest po prostu "mile widziane", ale wszystkie firmy biorące udział w Czytaj PL premiują czytających kandydatów. Zyskują w ten sposób tytuł "Pracodawcy Przyjaznego Czytającym", a także zniżki na e-booki i audiobooki dla swojego zespołu.

Organizatorami Czytaj PL jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, czyli operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także oraz platforma z audiobookami i e-bookami Woblink.com.

d3likzo

Podziel się opinią

Share
d3likzo
d3likzo