Trwa ładowanie...
d2plzoa

DI BRE obniżył rekomendacje dla Handlowego, ING BSK i Kredyt Banku

19.1.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie dotyczącym
sektora bankowego z 12 stycznia, obniżyli rekomendację dla Banku
Handlowego do "akumuluj", ING BSK do...

d2plzoa
d2plzoa

19.1.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie dotyczącym sektora bankowego z 12 stycznia, obniżyli rekomendację dla Banku Handlowego do "akumuluj", ING BSK do "trzymaj", a Kredyt Banku do "sprzedaj". Rekomendacje podniesiono dla BZ WBK do "kupuj", Noble Banku do "kupuj", Pekao do "akumuluj", a PKO BP do "kupuj". Dla Millennium rekomendacja "trzymaj" została podtrzymana.

"W związku z wyhamowaniem wzrostu wolumenów, spowolnieniem gospodarczym i ciągle niepewnej, choć stabilizującej się w ostatnim okresie sytuacji na rynku międzybankowym, zyski banków spadną o 1/3. Powrót do poziomu wyników z 2008 roku (zakładamy zysk sektora na poziomie 15 - 16 mld zł) będzie możliwy dopiero w 2011 roku" - napisano w raporcie.

"Spadek wyników i dążenie do wzmocnienia bazy kapitałowej (zakładamy zatrzymanie większości zysków sektora i niewypłacanie dywidend) wpłynie na znaczący spadek ROE z poziomu 21 proc. do poziomów 12- 13 proc. w latach 2009 - 2010" - dodano.

"Uważamy, że większe banki, o płynnych bilansach i niskim CIR utrzymają ROE na wyższym poziomie, przewyższającym jednocześnie obecny koszt kapitałów własnych. Mniejsze banki w ciągu kolejnych dwóch lat będą notowały jednocyfrowe ROE" - głosi raport.

d2plzoa

Według analityków DI BRE taki scenariusz został już uwzględniony w wycenie rynkowej sektora. Według nich WIG Banki wzrośnie w tym roku o około 15 proc., a motorem wzrostu będzie PKO BP, który odpowiada za około 8 - 9 pkt. procentowych wzrostu.

DI BRE zaleca kupno PKO BP, kupowanie walorów BZ WBK i akumulowanie Pekao. Za atrakcyjne analitycy postrzegają również Bank Handlowy i Noble Bank. Z kolei negatywnie oceniany jest Kredyt Bank.

Poniżej rekomendacje z dla banków wydanych przez DI BRE.

rekomendacja cena docelowa

BZ WBK kupuj 128,70 zł B.Handlowy akumuluj 54,55 zł ING BSK trzymaj 435,50 zł Kredyt Bank sprzedaj 8,95 zł Millennium trzymaj 2,79 zł Noble Bank kupuj 3,70 zł Pekao akumuluj 140,80 zł PKO BP kupuj 43,23 zł

(PAP)

pif/ pam/

d2plzoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plzoa