Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2

DI BRE rekomenduje "redukuj" Comarch, cena docelowa 93,1 zł

19.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 15 lutego wydali rekomendację "redukuj" dla Comarchu, ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na...
Share
d34aew2

19.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 15 lutego wydali rekomendację "redukuj" dla Comarchu, ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na 93,1 zł.

Raport wydano przy kursie akcji Comarchu na poziomie 102,9 zł, a w piątek na zamknięciu były one wycenione na 104 zł.

"Po słabym 2009 roku rok bieżący powinien stać pod znakiem znaczącej poprawy wyników grupy Comarch, płynących przede wszystkim z działań restrukturyzacyjnych przeprowadzonych w niemieckim SoftM oraz poprawy wyników spółek celowych. Dużych szans dla spółki upatrujemy w starcie budowy elektronicznej administracji w Polsce, na udział w której Comarch ma bardzo duże szanse" - napisano w raporcie.

d34aew2

"Niemniej uważamy, że obecna wycena rynkowa w pełni odzwierciedla potencjał do poprawy wyników w tym roku. Uwzględnione w cenach jest też według nas znaczne przyszłe zaangażowanie w Plan Informatyzacji Państwa. Wskaźnik EV/EBITDA (11,2) i P/E (20,9) na bieżący rok implikują odpowiednio 46,7 proc. i 54,9 proc. premii do polskich i zagranicznych spółek porównawczych. Uwzględniając udział w informatyzacji kraju w naszych prognozach na 2011 rok premia ta maleje do odpowiednio 16,3 proc. oraz 42,8 proc. Według nas nie ma podstaw, by już teraz dyskontować większe zaangażowanie w projekty administracyjne, które mogłoby dodatkowo zredukować poziomy premii w notowaniach" - dodano.

Analitycy spodziewają się, że niższa baza przychodowa związana z brakiem zamówień ze strony sektora publicznego, brak jednorazowego zysku na wycenie walutowych należności oraz niższy r/r konsolidowany zysk niemieckiego SoftM spowodują, ze Comarch zanotował w IV kw. znaczący spadek zysków w porównaniu do ubiegłego roku. Oczekują 16 mln zł zysku operacyjnego oraz 16,5 mln zł zysku netto.(PAP)

gsu/

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2