Trwa ładowanie...

Dino przekroczy liczbę 1000 sklepów. Sieć stawia na ekspansję

Do końca 2018 roku krotoszyńska sieć sklepów dobrze przekroczyła poziom ponad 900 punktów. Spółka rozwija się szybciej niż oczekiwano.

Dino przekroczy liczbę 1000 sklepów. Sieć stawia na ekspansjęŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d3bgzca
d3bgzca

Dynamiczny rozwój Dino spowodował, że firma już na koniec września 2018 roku liczyła 895 marketów. Ostatni kwartał miał przynieść kolejne placówki. Jak zauważają Wiadomości Handlowe, jeśli firmie udało zrealizować zapowiadane plany, to dziś posiada nawet 965 sklepów.

To oznacza, że w tym roku ich liczba przekroczy 1100 i w 2020 r. przekroczy zapowiadany cel 1200 sklepów.

Tylko w ubiegłym roku firma zapowiedziała otwarcie 190 nowych placówek. Jak pislaiśmy w money.pl w kwartalnie pojawiało się 40 nowych punktów z logiem "Dino". Dla porównania, z najnowszych dostępnych danych Jeronimo Martins wynika, że spółka otwierała tylko średnio 15 nowych Biedronek kwartalnie, jednocześnie zamykając 10 - tj. per saldo przybywało pięć nowych sklepów na trzy miesiące.

d3bgzca

Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2017 r. sieć liczyła 630 sklepów. Rozwój ma jednak wiąż się postępować. Łączna wartość inwestycji z 2018 sięga między 600 a 650 mln zł - podkreśla portal Wiadomości Handlowe.

Dino to polska sieć sklepów z Krotoszyna oferujących w sprzedaży produkty spożywcze i przemysłowe. Charakteryzuje się lokalizacją w niewielkich miejscowościach i wyjątkowo dynamicznym tempem rozwoju.

Sieć należy do Tomasza Biernackiego, najbardziej tajemniczego z polskich miliarderów. Choć mieszka w Krotoszynie, to nawet burmistrz miasta przyznaje, że prawie go nie widuje.

Biernacki swoje imperium zaczął budować w 1999 r. Wtedy otworzył oswój pierwszy sklep - Supermarket Dino. Następne lata poświęcił na badanie rynku i różnych formatów sprzedażowych. W końcu zdecydował się na inwestycję w sklepy w średnich i małych miastach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bgzca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bgzca