Trwa ładowanie...

"Dziwne" Pendolino na trasie do Gdyni. Intercity wypuściło na tory zwykły pociąg

Zamiast nowoczesnego pociągu, będącego dumą polskich kolei, podjechał zwykły, przedziałowy skład. Takie zaskoczenie spotkało pasażerów, którzy w piątkowe popołudnie chcieli się dostać na Pomorze z PKP Intercity.

Share
"Dziwne" Pendolino na trasie do Gdyni. Intercity wypuściło na tory zwykły pociągŹródło: WP.PL, fot: WP
dlv286l

O sprawie poinformowała nas jedna z czytelniczek, która o 17.20 w Warszawie wsiadła w pociąg Express Intercity Premium jadący do Gdyni.

Zobacz też: "Takiego przedsięwzięcia jeszcze na kolei nie było". Inwestycje na kolei wreszcie się rozpędzają

W internetowym rozkładzie jazdy pociąg ten oznaczony jest ikonką z napisem EIP i symbolem perły na polskich torach - pociągu Pendolino (specjalnie zresztą dla połączeń realizowanych tym pojazdem powstała właśnie kategoria Express Intercity Premium). Napis na drzwiach pociągu, który wjechał na warszawski dworzec, również to potwierdza. Dokładnie rzecz ujmując, jest to pociąg EIP o numerze 4504 (trasa Gliwice-Gdynia Główna). Taki sam numer miało Pendolino, uwiecznione dwa lata temu na poniższym filmie:

Tym razem jednak Pendolino nie przyjechało, a pociąg, który pojawił się w Warszawie, był "zwykłym", przedziałowym składem. "Zdziwienia na twarzach pasażerów bezcenne" - napisała nasza czytelniczka.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP

Jak się więc okazuje, PKP Intercity potrafi wypuścić na trasę pociągu oznaczonego jako Express Intercity Premium skład inny niż Pendolino. Co ciekawe, nie mają one żadnego problemu, by sprostać czasom przejazdu, jakie uzyskuje Pendolino. Nic dziwnego - te nowoczesne pociągu w Polsce jeżdżą głównie z prędkością do 160 km/h, za wyjątkiem krótkiego odcinka Centralnej Magistrali Kolejowej, na którym mogą rozpędzić się do 200 km/h.

dlv286l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlv286l
dlv286l