Trwa ładowanie...
dlcsv9q

EBOiR udzieli PEP kredytu w kwocie do 242,7 mln zł na budowę farm wiatrowych

04.10. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli spółkom z grupy PEP kredytu na budowę farmy wiatrowej Gawłowice o mocy 41,4 MW oraz farmy wiatrowej Rajgród o...

Share
dlcsv9q

04.10. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli spółkom z grupy PEP kredytu na budowę farmy wiatrowej Gawłowice o mocy 41,4 MW oraz farmy wiatrowej Rajgród o mocy 25,3 MW, w kwocie nie większej niż 242,7 mln zł - podał PEP w komunikacie. Bank może też częściowo finansować budowę farmy wiatrowej Skurpie.

Uruchomienie finansowania uwarunkowane jest spełnieniem warunków zawieszających, dotyczących przede wszystkim ustanowienia zabezpieczeń spłaty kredytu (m.in podpisania przez PEP tzw. umowy wsparcia).

Ponadto, umowa przewiduje możliwość częściowego finansowania dłużnego przez EBOiR budowy farmy wiatrowej Skurpie o mocy 36,8 MW, w kwocie nie większej niż 49,3 mln zł. W tym przypadku warunkiem jest także zapewnienie całości finansowania poprzez przystąpienie do umowy dodatkowych banków-kredytodawców.

Umowa przewiduje okres spłaty kredytu do września 2028 r. w przypadku farm wiatrowych Gawłowice i Rajgród oraz do marca 2030 r. w przypadku farmy wiatrowej Skurpie. Oprocentowanie kredytu równa się stawce WIBOR powiększonej o marżę banku. (PAP)

jow/ ana/

dlcsv9q

Podziel się opinią

Share
dlcsv9q
dlcsv9q