Trwa ładowanie...
d1hb4qt

Erbud inwestuje w budowę obiektu handlowo-biurowego w Poznaniu za 22,7 mln euro

21.09. Warszawa (PAP) - Budlex, spółka zależna Erbudu, podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji komercyjnego obiektu biurowo-handlowego w Poznaniu, którego wartość szacuje...

Share
d1hb4qt

21.09. Warszawa (PAP) - Budlex, spółka zależna Erbudu, podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji komercyjnego obiektu biurowo-handlowego w Poznaniu, którego wartość szacuje na 22,7 mln euro. W tym celu Budlex powołał spółkę celową, w której ma 50 proc. udziałów - podał Erbud w komunikacie.

"Szacowany budżet projektu zamyka się kwotą 22,65 mln Euro. Przewidywany termin otwarcia obiektu to IV kwartał 2012 roku" - podał Erbud.

"Realizacja w/o projektu komercyjnego w Poznaniu wpisuje się w strategię Emitenta dotyczącą dywersyfikacji działalności spółki developerskiej na obiekty mieszkaniowe oraz komercyjne. Będzie to pierwszy projekt komercyjny realizowany przez spółkę zależną od Emitenta" - podano.

Eburd podał, że na mocy podpisanej umowy Budlex jest zobowiązana do udzielenia utworzonej w tym celu spółce celowej Deptak Projekt P2 pożyczki w kwocie 3,5 mln euro, w terminie 6 miesięcy od daty podpisania umowy inwestycyjnej.

d1hb4qt

W spółce Deptak Projekt Budlex posiada 50 proc. udziałów, a drugie 50 proc. posiada spółka Cofinance Properties Ltd., która ma również zobowiązanie udzielenia pożyczki w kwocie 3,5 mln euro spółce Deptak Projekt P2.

Erbud podał, że ze środków pochodzących z pożyczki od udziałowców, spółka Deptak Projekt P2 nabędzie grunt, na którym będzie realizowany projekt. W chwili obecnej grunt jest własnością partnera Budlex w przedsięwzięciu - spółki Cofinance Properties.

Umowa inwestycyjna zakłada zobowiązanie posiadacza gruntu - spółki Cofinance Properties - do sprzedaży nieruchomości spółce Deptak Projekt P2, pod warunkiem nie skorzystania z prawa pierwokupu przez Gminę Poznań. Pożyczki mają być udzielone w terminie 6 miesięcy od daty podpisania umowy inwestycyjnej.

Budlex jest też zobowiązana do opcjonalnego dodatkowego finansowania spółki Deptak Projekt P2, w maksymalnej kwocie 3,19 mln euro, pod warunkiem uzyskania przez P2 kredytu inwestycyjnego.

Erbud podał, że centrum handlowo-biurowe w Poznaniu będzie miało powierzchnię najmu 9,7 tys. m2, w tym 6,3 tys. m2 powierzchni handlowej i 3,4 tys. m2 powierzchni biurowej. Obiekt będzie mieć 6 kondygnacji. Dla obiektu przewidziano 142 miejsca parkingowe.

Erbud ma 100 proc. udziałów w spółce Budlex.(PAP)

bas/ jtt/

d1hb4qt

Podziel się opinią

Share
d1hb4qt
d1hb4qt