Trwa ładowanie...
drhjr36

Erste dodał Kęty do swojego portfela, radzi unikać Amrestu, Eurocashu i TVN

08.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste Banku dodali do swojego portfela polecanych na 2014 rok spółek Grupę Kęty z ceną docelową 239,4 zł, natomiast zalecają sprzedaż akcji...

drhjr36
drhjr36

08.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste Banku dodali do swojego portfela polecanych na 2014 rok spółek Grupę Kęty z ceną docelową 239,4 zł, natomiast zalecają sprzedaż akcji Amrestu, Eurocashu i TVN - napisano w raporcie Erste, datowanym na 8 stycznia.

Do spółek, które potencjalnie w 2014 roku mogą zachowywać się gorzej niż rynek analitycy Erste zaliczyli Amrest (cena docelowa 90 zł), Eurocash (cena docelowa 40 zł) oraz TVN (z ceną 13 zł).

Obecnie spośród polskich spółek w portfelu Top picks Erste znajdują się: BZ WBK, mBank, PKO BP, Synthos, Kęty, Bogdanka, Police, KGHM, JSW, PKN Orlen, Grupa Lotos, PGNiG oraz Enea.

Nastawienie Erste do Polski zmienia się w kierunku "przeważaj". W ich opinii, Polska i Rumunia mogą zachowywać się mocniej niż inne rynki z regionu.

drhjr36

Analitycy Erste podtrzymują swoje zdanie, że Polska oferuje najsilniejszą ekspozycję spośród krajów regionu na efekty wzrostu gospodarczego. Ich zdaniem, w ciągu tego roku poprawiać się będą oczekiwania co do wyników poszczególnych sektorów w Polsce, zwłaszcza w bankowości, która dominuje w indeksie dużych spółek.

"Z drugiej strony, zależność od poprawy wyników nigdzie indziej nie jest tak duża jak w Polsce, biorąc pod uwagę obecne wysokie wyceny akcji" - napisali analitycy Erste.

W ich opinii, pierwszy kwartał na GPW może przynieść korektę z powodu malejącego popytu na akcje ze strony funduszy emerytalnych. Dodają jednak, że po spadkach w grudniu mogły pojawić się w przypadku poszczególnych spółek atrakcyjne momenty do wejścia. (PAP)

pr/ osz/

drhjr36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhjr36