Trwa ładowanie...
d12pcb3

Fed preferuje strategię podnoszenia stóp przed sprzedażą aktywów - minutes

18.05. Waszyngton (PAP/Internet) - Członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) rozważali na ostatnim posiedzeniu możliwe strategie wycofywania się z rekordowego programu...

d12pcb3
d12pcb3

18.05. Waszyngton (PAP/Internet) - Członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) rozważali na ostatnim posiedzeniu możliwe strategie wycofywania się z rekordowego programu stymulującego gospodarki i prawie wszyscy członkowie FOMC zgodzili się, że odpowiednim rozwiązaniem byłoby podnoszenia stóp procentowych przed sprzedażą aktywów - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu.

Prawie wszyscy członkowie FOMC zgodzili się, że "pierwszym krokiem w stronę normalizacji" powinno być zakończenie rozpoczętego w sierpniu ubiegłego roku reinwestowania pozostających w posiadaniu Fedu zapadających papierów zabezpieczonych kredytami hipotecznymi - napisano w raporcie.

Większość członków FOMC uważa, że należy sprzedać posiadane przez Fed obligacje dopiero po podwyżce stóp procentowych, i większość członków chciałaby, aby w tym celu został wcześniej ogłoszony terminarz, a podwyżki stóp były traktowane jako "aktywne narzędzie".

Musiałaby nastąpić znacząca zmiana w perspektywach gospodarczych lub pojawić musiałyby się ryzyka dla tych perspektyw, ażeby mógłby być zagwarantowany kolejny program skupu obligacji" - napisano.

d12pcb3

Kilku członków było zdania, że "wzrost ryzyka inflacyjnego może sugerować, że warunki gospodarcze mogą rozwinąć się w kierunku, który gwarantowałby podjęcie mniej akomodacyjnych kroków wcześniej niż tego poprzednio oczekiwano".

W ocenie Fedu słabość widoczna w gospodarce amerykańskiej na przełomie pierwszego i drugiego kwartału jest przejściowa, a wzrost powinien ponownie przyśpieszyć w dalszej części roku.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 21-22 czerwca. (PAP)

wst/ jtt/

d12pcb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pcb3