Trwa ładowanie...
d3etsx1

Fedak: zmiany w kodeksie pracy po konsultacjach

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak uważa, że nie powinno się wprowadzać zmian w kodeksie pracy bez konsultacji społecznych. Minister zapewniła, że najpierw odbędą się konsultacje z partnerami społecznymi, a dopiero potem zapadną decyzje o wprowadzeniu nowych zapisów.

d3etsx1
d3etsx1

Jak dodała Jolanta Fedak, która była gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, projekt autorstwa wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda dotyczy zmian w przedsiębiorczości, a nie tylko w kodeksie pracy i nie jest na razie oficjalną propozycją resortu.

Minister pracy powiedziała, że raport Komisji Europejskiej, z którego wynika, że w Polsce jest najwięcej dzieci żyjących w ubóstwie, to hańba dla Polski. Dodała, że najwięcej takich dzieci żyje w rodzinach wielodzietnych, rolniczych, a także rozbitych. Szefowa resortu pracy wyraziła nadzieję, że nowe rozwiązania prawne pozwolą na polepszenie sytuacji takich rodzin. Ułatwieniem dla nich ma być między innymi objęcie ulgą rodzinną rodzin o niskich dochodach oraz nierozliczających się za pomocą podatku PIT.

Minister pracy odnosząc się do doniesień na temat znęcania się nad starszymi osobami w domu opieki w Radości powiedziała, że zostały przeprowadzone kontrole w tego typu placówkach. Jak dodała, w działających legalnie, rejestrowanych domach opieki sytuacja nie wygląda źle. Jolanta Fedak zaapelowała, aby umieszczać swoich bliskich tylko rejestowanych placówkach.

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1