Trwa ładowanie...
d2ydd4d

Firma Liugong zainwestuje 65 mln zł w nową linię produkcyjną

65 mln zł zainwestuje w podstrefie w Stalowej Woli (podkarpackie) Liugong Machinery Poland. Firma planuje uruchomić nową linię do produkcji maszyn budowlanych - poinformowała w komunikacie Agencja Rozwoju Przemysłu.

Share
d2ydd4d

Chińska spółka zamierza przejąć część przedsiębiorstwa HSW - Zakład Zespołów Napędowych - i zainstalować linie technologiczne do nawęglania, hartowania stali oraz stworzyć park maszynowy. Zakład będzie produkował m.in. ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, koparko-ładowarki.

Do 2016 r. zainwestowanych zostanie 65 mln zł; zatrudnienie znajdzie łącznie 775 osób, z czego 765 to utrzymane miejsca pracy.

Zdaniem prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza SSE, Wojciecha Dąbrowskiego, kolejna inwestycja Liugong w Polsce jest potwierdzeniem tego, że firma traktuje nasz kraj bardzo perspektywicznie.

- Wcześniejsze przejęcie i rozwinięcie produkcji na bazie potencjału cywilnej części HSW SA okazało się sukcesem. Stworzona w Stalowej Woli firma ma szansę zaistnieć na światowych rynkach jako lider w produkcji maszyn budowlanych - dodał.

d2ydd4d

Inwestycja Liugong Machinery na terenie SSE jest realizacją memorandum podpisanego w kwietniu br. przez ARP o pogłębieniu współpracy z Guanxi Liugong Machinery. Strony zobowiązały się w nim m.in. do tworzenia przyjaznych warunków dla kooperacji firm polskich i chińskich, wspierania przedsięwzięć realizowanych na rynkach obu krajów. Firma z kolei wspomaga działania ARP w Chinach w zakresie poszukiwania partnerów inwestycyjnych i biznesowych.

Liugong Machinery Poland kupił w styczniu br. część HSW, która zajmuje się produkcją cywilną, czyli wytwarzaniem maszyn budowlanych. Koncern Guanxi Liugong Machinery należy do 500 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Chinach. Jest czwartym co do wielkości producentem maszyn budowlanych w tym kraju i 16. na świecie. Rocznie produkuje ponad 60 tys. maszyn. Zatrudnia na całym świecie ok. 13 tys. pracowników.

Dotychczas ARP, która zarządza tarnobrzeską SSE, przyznała prawie 230 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Dotąd zainwestowano tam ponad 7 mld zł. Na jej terenie utworzono ponad 20 tys. nowych miejsc pracy. W tym roku mija 15 lat od utworzenie SSE w Tarnobrzegu.

d2ydd4d

Podziel się opinią

Share
d2ydd4d
d2ydd4d