Trwa ładowanie...
d4b07qb
d4b07qb

Fitch nadał rating A(pol) krajowym obligacjom Taurona

Warszawa, 05.11.2014 (ISBnews) - Fitch Ratings nadał rating A(pol) 5-letnim obligacjom krajowym o wartości 1,75 mld zł spółki Tauron Polska Energia, podała agencja. Tauron ma rating BBB z perspektywą stabilną.
Share
d4b07qb

"Ratingi Taurona odzwierciedlają wiodącą pozycję spółki na polskim rynku dystrybucji energii elektrycznej oraz silną pozycję w zakresie wytwarzania energii. Jednocześnie ograniczeniem dla nich są pogarszające się wyniki finansowe segmentu wytwarzania, skoncentrowany miks energetyczny w segmencie wytwarzania (głównie elektrownie na węgiel kamienny) i prognozowane przez Fitch osłabienie się wskaźników kredytowych na lata 2014-2018, głównie ze względu na capex przeznaczony na wymianę i rozbudowę mocy w segmencie wytwarzania" - czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu Tauron informował, że popyt na te obligacje przekroczył 2 mld zł wobec oferty sięgającej 1,75 mld zł. Dzięki temu spółce udało się osiągnąć "bardzo atrakcyjną marżę".

Tauron emituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld zł w ramach programu emisji obligacji o wartości do 5 mld zł, zawartego w lipcu 2013 r. Oprocentowanie obligacji jest zmienne, oparte o sześciomiesięczny WIBOR powiększony o marżę w wys. 0,9%, z półrocznym okresem odsetkowym. Rozliczenie emisji planowane jest na 4 listopada br.

d4b07qb

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy wchodzą Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.

(ISBnews)

d4b07qb

Podziel się opinią

Share
d4b07qb
d4b07qb