Trwa ładowanie...
gej

Gej wygrał odszkodowanie od pracodawcy

Pracownik sklepu sieci Netto, otrzyma 18 tysięcy złotych odszkodowania

Share
Gej wygrał odszkodowanie od pracodawcy
Źródło: Thinkstock
dwu0m67

Ireneusz Muzalski, pracownik sklepu sieci Netto, otrzyma 18 tysięcy złotych odszkodowania. Powód? Mobbing z powodu swojej orientacji seksualnej.

Mężczyzna pracował w sklepie przez prawie półtora roku. Wszyscy jego współpracownicy wiedzieli, że jest gejem. Żaden z nich nie widział w tym nic niezwykłego. Do czasu. Problemy Pana Ireneusza zaczęły się, gdy do pracy został przyjęty nowy przełożony. Zaczął on w niezbyt wybredny sposób go szykanować i poniżać, a wszystko to robił publicznie.

Jak powiedział Muzalski dziennikowi Fakt, usłyszał on od szefa, że jest „męską dziwką”, „pedałem”, „grubą świnią”. W końcu został zwolniony z pracy we wrześniu 2010 roku. Niezwłocznie złożył w sądzie pozew, uważając że zwolnienie było bezprawne. W czasie procesu świadkowie zeznali, że poszkodowany był dobrym pracownikiem, oraz że był ofiarą mobbingu.

dwu0m67

W czerwcu tego roku sąd w Słubicach uznał, że Pan Ireneusz posiadał umowę o pracę na czas określony, więc pracodawca mógł go zwolnić. Jednocześnie przyznał, ze w sklepie dochodziło do praktyk dyskryminujących. Na rzecz Muzalskiego zatwierdzono odszkodowanie w wysokości trzech miesięcznych pensji.

Na tym sprawa się jednak nie skończyła. Jak podał portal gazeta.pl, Sąd Okręgowy w Gorzowie podniósł zasądzoną kwotę do wysokości 12 poborów. Decyzję skomentował Roman Markowski, wiceprezes Sądu Okręgowego w Gorzowie – Wyrok jest czytelnym sygnałem i ostrzeżeniem dla innych pracodawców.

Zarząd firmy Netto pogodził się z wyrokiem. Potwierdził, że zamierza wypłacić odszkodowanie.

MA

dwu0m67

Podziel się opinią

Share
dwu0m67
dwu0m67