Trwa ładowanie...
d49qp2g

Grupa DM IDMSA liczy na min. kilkudziesięcioprocentowy wzrost wyników finans. w 2011 r.

03.03. Warszawa (PAP) - Grupa DM IDMSA liczy na minimum kilkudziesięcioprocentowy wzrost wyników finansowych w 2011 roku - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Grzegorz...

d49qp2g
d49qp2g

03.03. Warszawa (PAP) - Grupa DM IDMSA liczy na minimum kilkudziesięcioprocentowy wzrost wyników finansowych w 2011 roku - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDM SA.

"W naszych wszystkich segmentach działalności będzie w tym roku duży skok. (...) Liczymy, że ten rok będzie skokowo lepszy, a nie tylko kilkuprocentowy wzrost wyników finansowych grupy. Spodziewamy się minimum kilkudziesięcioprocentowego wzrostu wyników w całej grupie" - powiedział w czwartek Leszczyński.

Przychody Grupy DM IDMSA wzrosły w 2010 roku o 21 proc. do 166,8 mln zł z 138,3 mln zł w 2009 roku, zysk na działalności operacyjnej wzrósł o 53 proc. do 76,5 mln zł, a zysk netto wzrósł o 12 proc. do 44,1 mln zł z 39,5 mln zł.

Powiedział też, że grupa chce odbudować cash flow i gdy "nabierze gotówki" to ponownie ruszy do akwizycji, ale raczej będzie to przyszły rok, choć gdy trafi się okazja to nie wyklucza akwizycji jeszcze w tym roku.

d49qp2g

"Szukamy kolejnych akwizycji np. ubezpieczenia. Grupa odbudowuje cash flow, akumuluje gotówkę i przyglądamy się, żeby coś kupić, ale to jest raczej jest kwestia przyszłego roku, choć nie wykluczamy, że jeśli coś się trafi, to jeszcze w tym roku" - powiedział Leszczyński.

Leszczyński poinformował, że w 2011 roku wartość przeprowadzonych projektów przez wchodzący w skład grupy Supernova IDM Fund może sięgnąć ok. 2 mld zł.

"Supernova IDM Fund na pewno będzie w tym roku bardzo widoczny jeśli chodzi o transakcje pre-IPO i IPO. W 2010 roku były to projekty o łącznej wartości 1,08 mld zł - IPO, jedno wezwanie, niepubliczne oferty akcji i obligacji. Patrząc na styczeń i luty oraz realizację projektów o wartości 233,5 mln zł, to idziemy w kierunku transakcji rzędu 2 mld zł" - powiedział Leszczyński.

Leszczyński liczy też na wzrost aktywów IDEA TFI, które wynoszą obecnie ok. 1,9 mld zł.

d49qp2g

"Ja bym był zadowolony, gdybyśmy na koniec roku mieli pięć mld zł w aktywach w IDEA TFI" - powiedział.

Grupa będzie też nadal skupować akcje DM IDM SA z rynku i do końca roku może na to jeszcze wydać kolejne ok. 50 mln zł.

"Cena na giełdzie jest bardzo niska, więc nadal będziemy w tym roku skupować akcje. Przeznaczyliśmy na to ok. 100 mln zł, a wydaliśmy już 47 mln zł" - powiedział.

Dodał, że DM IDM SA przeprowadzi w tym roku minimum pięć ofert publicznych o wartościach od kilkunastu do 100 mln zł (w tym m.in. Supernova IDM Fund, Bowim, Work Service).

d49qp2g

Podtrzymał też plany, że wartość aktywów Supernova IDM Fund na koniec 2011 roku wzrośnie do 400 mln zł z 210 mln zł obecnie, po emisji obligacji o wartości 100 mln zł, planowanym na drugi kwartał 2011 roku pre-IPO o wartości 30 mln zł oraz publicznej emisji akcji o wartości 50-100 mln zł pod koniec tego roku.

Leszczyński powiedział też, że do końca 2011 roku powinna zostać wydzielona ze struktur działalność domu maklerskiego.

Prezes powiedział też, że ma nadzieję że jeszcze w 2011 roku fundusz eFund, inwestujący w nowe przedsięwzięcia w branży internetowej oraz mobilnej, może zostać wprowadzony na NewConnect, zaś jeszcze w marcu na giełdę powinien trafić Polski Fundusz Hipoteczny.

Prezes powiedział też, że grupa chce w 2011 roku rozpocząć działalność obrotem energii elektrycznej, po tym jak we wrześniu 2010 roku otrzymała na to koncesję.

"Myślę, że w II kw. 2011 roku powinniśmy już funkcjonować na rynku energii" - powiedział.(PAP)

bas/ asa/

d49qp2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49qp2g