Trwa ładowanie...
d1oz3d2

Grupa TP do końca czerwca zrewiduje plany inwestycyjne na '09

25.5.Warszawa(PAP) - Grupa TP, która prowadzi obecnie rewizję
wszystkich inwestycji, do końca czerwca zdecyduje, z których
projektów zrezygnuje w 2009 roku - poinformował Maciej...

Share
d1oz3d2

25.5.Warszawa(PAP) - Grupa TP, która prowadzi obecnie rewizję wszystkich inwestycji, do końca czerwca zdecyduje, z których projektów zrezygnuje w 2009 roku - poinformował Maciej Witucki w informacji przesłanej pracownikom.

Telekom wstrzymał do końca tego półrocza realizację istniejących zobowiązań w ramach już uruchomionych projektów inwestycyjnych oraz zawieranie nowych.

"Prowadzimy w tej chwili rewizję wszystkich projektów inwestycyjnych, dlatego zapadła decyzja o wstrzymaniu do końca czerwca realizacji istniejących zobowiązań oraz zawierania nowych do czasu weryfikacji priorytetów. Projekty będące w trakcie realizacji będą kontynuowane z wyjątkiem sytuacji, gdy zmiana warunków rynkowych wymaga reorganizacji tych projektów w celu osiągnięcia założonych celów" - napisał Witucki w mailu do pracowników Grupy TP.

"Nowe projekty będą sukcesywnie uruchamiane, ale będziemy realizować tylko te, które są niezbędne z perspektywy odpowiedzialności Grupy TP w stosunku do naszych interesariuszy. Dla najpilniejszych uzasadnionych potrzeb istnieje ścieżka eskalacyjna. Do końca czerwca zaplanujemy wszystkie działania oszczędnościowe i określimy, z których inwestycji zrezygnujemy w roku 2009" - dodał.

d1oz3d2

Prezes Telekomunikacji Polskiej powołał i bezpośrednio nadzoruje specjalny program oszczędnościowy - Program COP (Cost Optimization Program). Ma on na celu zidentyfikowanie inicjatyw oszczędnościowych i wdrożenie ich już w 2009 roku.

"Głębokie oszczędności są niezbędne i są jedynym gwarantem dotrzymania naszych zobowiązań rynkowych" - napisał Witucki.

Poza rewizją inwestycji w ramach programu nastąpiło też: wstrzymanie rekrutacji zewnętrznej w Grupie TP, przygotowanie renegocjacji kontraktów z dostawcami, redukcja wydatków reklamowych w B2C i B2B, wstrzymanie badania dotyczącego rebrandingu, centralizacja i redukcja wydatków szkoleniowych oraz optymalizacja wydatków na usługi konsultingowe.

Grupa TP wstrzymuje zakupy sprzętu IT, licencji, software oraz wydatków sponsoringowych, charytatywnych, na imprezy wewnętrzne i zewnętrzne.

d1oz3d2

O jedną czwartą zmniejszy się też flota samochodowa.

"W zakresie polityki samochodowej, solidarnie Zarząd Grupy TP, menedżerowie i pracownicy firmy będą uczestniczyć w obniżeniu kosztów floty samochodowej poprzez zmniejszenie liczby i klasy samochodów. Oznacza to oszczędności rzędu 25 proc. floty samochodowej (ponad tysiąc samochodów) tam, gdzie ich posiadanie przyjęło się w lepszych czasach a nie wynika z biznesowej potrzeby. Szczegółowe zasady są w trakcie opracowania i zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym w czerwcu br" - napisano.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ pam/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1oz3d2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oz3d2
d1oz3d2