Trwa ładowanie...
d42a2wt

Idea TFI złożyła kilkudziesięciu podmiotom ofertę kupna portfela Idea Premium

23.08. Warszawa (PAP) - Idea TFI złożyła kilkudziesięciu podmiotom obecnym na polskim rynku kapitałowym ofertę kupna portfela Idea Premium SFIO - poinformowała Idea TFI w...

d42a2wt
d42a2wt

23.08. Warszawa (PAP) - Idea TFI złożyła kilkudziesięciu podmiotom obecnym na polskim rynku kapitałowym ofertę kupna portfela Idea Premium SFIO - poinformowała Idea TFI w komunikacie prasowym.

"Faktem jest, że kilkudziesięciu podmiotom obecnym na polskim rynku kapitałowym została przedstawiona oferta nabycia składników portfela Idea Premium SFIO, przy czym sprzedaż poszczególnych aktywów (o ile będzie ona w dalszym ciągu konieczna) będzie następowała na rzecz podmiotów, które zaoferują za nie najlepsze ceny" - napisano w komunikacie Idea TFI.

Komunikat Idea TFI ma związek z deklaracją złożoną kilka dni temu przez AgioFunds TFI, który wyraził chęć kupna portfela obligacji korporacyjnych należących do Idea Premium SFIO. Idea TFI poinformowała, że obecnie nie są i nie były prowadzone żadne rozmowy z AgioFunds TFI na temat sprzedaży całego portfela lub jakichkolwiek jego składników.

"Fundusz Agio Opportunity na dzień dzisiejszy nie mógłby kupić jakichkolwiek aktywów należących do Idea Premium SFIO, ponieważ jak na razie fundusz ten nie istnieje, a tym samym nie dysponuje żadnymi środkami. Nie ma żadnej gwarancji, że fundusz w ogóle powstanie, a tym bardziej, że zaoferuje najkorzystniejsze ceny za jakiekolwiek aktywa należące do Idea Premium SFIO" - napisano w komunikacie.

d42a2wt

W lipcu Idea TFI zawiesiła czasowo wypłatę środków z funduszu Idea Premium. Następnie Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się wydłużyć termin tego zawieszenia do 16 września 2012 roku.

Zdaniem analityków fundusz chce w ten sposób zatrzymać klientów, którzy masowo wycofywali pieniądze z Idei TFI. Fundusz miał w swoim portfelu m.in. obligacje DSS, który ogłosił upadłość.

Zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych fundusz może zawiesić odkupywanie jednostek uczestnictwa na dwa tygodnie, jeżeli w okresie ostatnich dwóch tygodni suma wartości odkupionych przez fundusz jednostek uczestnictwa oraz jednostek, których odkupienia zażądano, stanowi kwotę przekraczającą 10 proc. wartości aktywów funduszu. (PAP)

pr/ ana/

d42a2wt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42a2wt