Trwa ładowanie...
ikea

IKEA bije rekordy sprzedaży, także w Polsce

Szwedzka firma opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2012. Przychody ze sprzedaży na całym świecie wzrosły o 9,5 proc. i wyniosły 27 mld euro.

Share
IKEA bije rekordy sprzedaży, także w Polsce
Fot: AFP/John Moore
d4i7ycn

IKEA osiągnęła zysk netto na poziomie 3,2 mld euro, który jest o 8 proc. większy od ubiegłorocznego. Polska także jest znaczącym rynkiem dla koncernu. Zyski ze sprzedaży w Polsce osiągnęły wzrost o 12,2 proc. i wyniosły 1,91 mld złotych.

Przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 12,2% i osiągnęły poziom 1,91 miliarda złotych. To daje naszemu krajowi trzeci wynik na świecie tuż za Chinami i Rosją.

d4i7ycn

IKEA w zeszłym roku otworzyła 11 nowych sklepów i zatrudniła 8 tys. pracowników. Jak podaje szwedka prasa, do 2020 roku koncern planuje zatrudnić aż 75 tysięcy ludzi.

Swoje wyniki IKEA zawdzięcza zwiększeniu wolumenowi sprzedaży i działaniom obniżającym koszty działalności. Istotna jest także informacja dla klientów, że firma cały czas kontynuuje politykę poprawy jakości swoich produktów przy jednoczesnej obniżce cen. W okresie ostatnich 10 lat ceny w IKEA zmniejszyły się o ponad 20 proc.

d4i7ycn

Podziel się opinią

Share
d4i7ycn
d4i7ycn