Trwa ładowanie...

Indie otwierają rynek dla Carrefoura, Walmarta i Tesco

Entuzjazm kół gospodarczych, ale i obawy właścicieli tradycyjnych małych sklepów dzielnicowych wzbudziła ogłoszona w czwartek decyzja rządu Indii dotycząca otwarcia sektora handlu detalicznego dla zagranicznych gigantów w rodzaju Tesco i Carrefoura.

Share
Indie otwierają rynek dla Carrefoura, Walmarta i TescoŹródło: AFP
d22zwyk

Po latach polemik w sprawie wpływu, jaki będzie miało wejście zagranicznego kapitału na indyjski rynek handlu detalicznego, indyjski resort wyżywienia i konsumpcji postanowił zapalić zielone światło: Carrefour, Tesco i Walmart mogą inwestować w zakładanie sieci i galerii handlowych w Indiach bez obowiązku zrzeszania się z kapitałem miejscowym.

Zgodnie z decyzja rządu indyjskiego, ich udział w rynku supermarketów w Indiach nie powinien jednak przekroczyć 51 proc.

Dotąd obecność zagranicznego kapitału handlowego była tolerowana w Indiach jedynie w odniesieniu do handlu hurtowego.

Rząd indyjski stawia jednak pewne warunki: minimalna wysokość inwestycji zagranicznych towarzystw na rynku handlu detalicznego nie może być niższa aniżeli 100 milionów dolarów, z czego połowa powinna być przeznaczona na budowę infrastruktury nowych centrów handlowych. Ponadto będą one mogły powstawać jedynie w miastach liczących powyżej miliona mieszkańców. (PAP)

d22zwyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zwyk
d22zwyk