Trwa ładowanie...
d2kqpzf

Internetowy spot Tigera wulgarny i nieobyczajny. Jest skarga

Do Komisji Etyki Reklamy zaskarżono internetową reklamę napoju energetycznego "Tiger", która w sieci pojawiła się wiosną tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internetowy spot Tigera wulgarny i nieobyczajny. Jest skarga
(Eastnews, Fot: PIOTR WYGODA)
d2kqpzf

Do Komisji Etyki Reklamy trafiła skarga na internetową reklamę napoju energetycznego "Tiger", która w sieci pojawiła się wiosną tego roku - informują Wirtualnemedia.pl. W ramach akcji pod hasłem "Tiger, PrzeTiger - jeszcze więcej PRZEakcji" zorganizowano konkurs "rusz jajami".

W skardze zwrócono uwagę, że spot nawołuje do łamania norm społecznych i podejmowania ryzykownych działań, co prowadzi do zagrożenia zdrowia i życia. Dodatkowo hasło reklamy "rusz jajami" jest wulgarne i nieobyczajne.

W piśmie zauważono również, że „pomimo tego, że reklama skierowana jest do młodych dorosłych, może silnie oddziaływać na podatną na wyżej wymienione sugestie młodzież" .

d2kqpzf

Co na to firma Maspex? Jej przedstawiciele bronią reklamy, wskazując na to, że napój zawiera kofeinę zatem skierowany jest do osób dorosłych. Dodatkowo zwracają uwagę na ostrzeżenie, które wyświetlane jest podczas emisji reklamy: "Te sceny są niebezpieczne. W filmie zostały wykonane przez kaskaderów. Nie próbuj ich naśladować".

Maspex tłumaczy również hasło "rusz jajami". Firma uważa, że zwroty, które kiedyś były uważane za wulgarne, dziś nie ranią odbiorców.

d2kqpzf

Podziel się opinią

Share
d2kqpzf
d2kqpzf