Trwa ładowanie...

Kardynałowie nie chcą hamburgerów blisko placu św. Piotra

W liście do administracji kardynałowie nie ukrywają, że czują się dotknięci faktem, że nikt z nimi nie konsultował decyzji w tej sprawie.

Share
Kardynałowie nie chcą hamburgerów blisko placu św. PiotraFot: Gary Ullah/flickr (CC BY 2.0)
d25y8gc

Do walki z hamburgerami podjętej już przez część mieszkańców w pobliżu placu św. Piotra, przyłączyli się kardynałowie. Protestują na piśmie, ponieważ dowiedzieli się ostatnio o planach sprzedaży posiłków fast food. Znana amerykańska sieć szybkiej obsługi zamierza otworzyć nowy lokal na parterze domu, w którym mieszka wielu purpuratów pracujących za Spiżową Bramą.

Kardynałowie są lokatorami mieszkań należących do Watykanu, ale o perspektywie otwarcia w ich domu lokalu podającego hamburgery, dowiedzieli się od właścicieli okolicznych restauracji, przerażonych na myśl o tej konkurencji. W liście do administracji nie ukrywają, że czują się dotknięci faktem, że nikt z nimi nie konsultował decyzji w tej sprawie.

W tym samym budynku do chwili wyboru na papieża mieszkał kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy Benedykt XVI. List, w którym wyrażono opinię, że obecność nowego lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie Watykanu, wynaturzy charakter tej części Rzymu, podpisał zajmujący mieszkanie po nim jego następca na stanowisku prefekta kongregacji nauki wiary, Gerhard Ludwig Mueller.

d25y8gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25y8gc
d25y8gc