Trwa ładowanie...

Karta Dużej Rodziny w Lidlu. Jaką dostaniesz zniżkę?

Lidl da rabaty dużym osobom z dużą liczbą dzieci. Sieć właśnie ogłosiła, że przystępuje do rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu tzw. rodziny 3+ będą mogły zrobić zakupy taniej.

Share
Karta Dużej Rodziny w Lidlu. Jaką dostaniesz zniżkę?
Źródło: Eastnews, Fot: M.Lasyk/REPORTER
d1d7gie

Lidl da rabaty osobom z dużą liczbą dzieci. Sieć właśnie ogłosiła, że przystępuje do rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu tzw. rodziny 3+ będą mogły zrobić zakupy taniej.

Na razie KRD ma działać w Lidlu od 3 do 30 kwietnia we wszystkich sklepach w Polsce. Dzięki karcie o 10 proc. mniejsze będą ceny świeżych owoców i warzyw, bakalii oraz mąki. Zyskają rodzice, ale też sklep, bo to zapewne pomysł na zwiększenie obrotów w trakcie przedświątecznych zakupów.

d1d7gie

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w kwietniu specjalną ofertę dla beneficjentów Karty Dużej Rodziny przygotowała firma Lidl Polska. Liczę, że ta współpraca nabierze stałego charakteru, a zniżki dla dużych rodzin będą jeszcze bardziej atrakcyjne - komentuje Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czy karta zagości w dyskoncie na dłużej? Tego na razie nie ujawniono. Mało jednak prawdopodobne, by tak dużej sieci opłacało się wdrażać program tylko na jeden miesiąc. Tym bardziej, że grono beneficjentów i potencjalnych klientów jest naprawdę spore. A trzeba pamiętać, że duża rodzina, to duże zakupy.

- Ponad 1,7 mln Polaków korzysta z Karty Dużej Rodziny. Cieszymy się, że naszymi działaniami możemy wesprzeć aż tyle osób. Liczymy, że w ten sposób ułatwimy dużym rodzinom codzienne zakupy – szczególnie w okresie Wielkanocy - mówi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Wejście w KRD to także odpowiedź sieci na lojalnościowy program Biedronki. Największy konkurent od sierpnia oferuje kartę Moja Biedronka, która umożliwia zbieranie punktów (np. dodatkowych punktów wymiennych na zabawki typu Świeżaki) czy uprawnia do kilku-, a czasem nawet kilkunastoprocentowych rabatów na wybrane towary.

d1d7gie

Obecnie Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w ok. 13 tys. punktach handlowych i usługowych u 1,5 tys. partnerów. Jej posiadacze mogą robić tańsze zakupy w sklepach m.in. Carrefour, Piotr i Paweł, Simply Market.

Do tego w ofercie Karty Dużej Rodziny jest 450 stacji benzynowych Lotosu, który przystąpił do programu już w grudniu 2014 r. oraz 1759 stacji Orlenu, który zniżki wprowadził rok później. Można tam liczyć na tańsze paliwo i rabaty np. w myjniach.

Jak obliczyliśmy, tylko w ubiegłym roku w sieć Piotr i Paweł skorzystało z KRD 50 tys. osób. Dokonali oni około pół miliona transakcji, oszczędzając łącznie 1,5 mln zł (125 tys. zł miesięcznie). Sam program został wprowadzony już kilka lat temu przez rząd PO-PSL.

d1d7gie

Podziel się opinią

Share
d1d7gie
d1d7gie