Trwa ładowanie...
d2y40ud

KGHM bliski porozumienia ws. przejęcia zagranicznego złoża (opis)

01.03. Warszawa (PAP) - KGHM jest blisko porozumienia w sprawie przejęcia zagranicznego złoża. Jeśli do akwizycji dojdzie w tym roku, w ciągu 2-3 lat zostałoby uruchomione...

d2y40ud
d2y40ud

01.03. Warszawa (PAP) - KGHM jest blisko porozumienia w sprawie przejęcia zagranicznego złoża. Jeśli do akwizycji dojdzie w tym roku, w ciągu 2-3 lat zostałoby uruchomione wydobycie - powiedział przed konferencją Herbert Wirth, prezes KGHM.

"Porozumienie jest blisko. Jest to na dobrej drodze. Jeśli się dogadamy w tym roku, w przeciągu dwóch - trzech lat mogłoby zostać uruchomione wydobycie" - powiedział dziennikarzom Wirth.

Dodał, że po uruchomieniu produkcja z nowego złoża stanowiłaby około 10 proc. produkcji KGHM.

KGHM informował wcześniej, że planuje w 2010 roku kupić udział w złożu w Ameryce Północnej. Prezes poinformował, że jest to złoże na wstępnym etapie rozpoznania oraz, że nakłady na infrastrukturę po przejęciu złoża spółka poniesie w 2011 roku.

d2y40ud

W 2009 roku produkcja miedzi elektrolitycznej w KGHM wyniosła 502 tys. ton. Docelowo KGHM chce produkować 700 tys. ton miedzi rocznie.

Prezes poinformował, że spółka będzie dążyć do zwiększenia produkcji poprzez małe przejęcia.

"Obecnie trzy projekty są bardzo szczegółowo analizowane, przy czym wszystkie są projektami na wstępnym etapie" - powiedział.

Prezes potwierdził, że nie jest planowane finansowanie przejęcia z kredytu bankowego.

d2y40ud

W prognozie na 2010 rok KGHM zaplanował 1,6 mld zł na inwestycje rzeczowe oraz 1,6 mld zł na inwestycje kapitałowe.

Witrh poinformował, że w ramach środków na inwestycje kapitałowe spółka zamierza brać udział w prywatyzacji niektórych spółek Skarbu Państwa.

"Chcemy uczestniczyć w prywatyzacji tych aktywów Skarbu Państwa, które by podniosły efektywność naszych spółek" - powiedział.

Według założeń KGHM, w 2010 roku spółka wyprodukuje 512 tys. ton miedzi. (PAP)

pam/ asa/

d2y40ud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y40ud

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj