Trwa ładowanie...
d3apxne

KGHM preferuje sprzedaż pakietu Polkomtela, gdy będzie chciał pozyskać środki na dużą akwizycję

17.8.Warszawa(PAP) - Zarząd KGHM nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet akcji Polkomtela. Wyjście w Polkomtela będzie uzasadnione, jeśli miedziowy koncern...

d3apxne
d3apxne

17.8.Warszawa(PAP) - Zarząd KGHM nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet akcji Polkomtela. Wyjście w Polkomtela będzie uzasadnione, jeśli miedziowy koncern będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie - poinformował na konferencji z analitykami, prezes KGHM Herbert Wirth.

"Ten zarząd nie jest zdeterminowany jeśli chodzi o wyście z Polkomtela.(...) Logiczne by było, patrząc na interes KGHM, wyjście z Polkomtela, jeśli będziemy mieli dobry duży projekt do nabycia w naszym podstawowym biznesie" - powiedział prezes.

Dodał, że KGHM przymierzał się do akwizycji, ale obecnie nie ma możliwości nabycia planowanych aktywów.

"Środki finansowe, które byśmy pozyskali z Polkomtela miały być przeznaczone na przejęcie jakiegoś dobrego aktywa (...) Sytuacja się bardzo zmieniła od października do marca, rzeczywiście wartość tych aktywów, które chcieliśmy kupić była zdecydowanie niższa, ale marzec okazał się dla tych firm pozytywnym czasem, w którym banki odblokowały możliwość zadłużania się tych firm. Te obiekty, które żeśmy szczegółowo analizowali nie są do nabycia" - powiedział Wirth.

d3apxne

KGHM Polska Miedź, podobnie jak PKN Orlen i Vodafone mają po 24,39 proc. akcji Polkomtela, PGE ma 21,85 proc., a Węglokoks ma 4,98 proc.

PKN, który jest zdeterminowany w sprzedaży tego aktywa, w wakacje miał wybrać doradcę przy sprzedaży pakietu Polkomtela.

"Jest kilku udziałowców w Polkomtelu . Wydaje mi się, że właściwym będzie jeżeli my będziemy wspólnie wszyscy razem wychodzić, wtedy zdyskontujemy nasze udziały. Decyzja jest też właścicielska. Na ten temat będziemy rozmawiali z właścicielem" - powiedział prezes KGHM.(PAP)

epo/ ana/

d3apxne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apxne