Trwa ładowanie...

Kilka dni. Tyle przetrwał pomysł darmowej komunikacji dla zagranicznych studentów w Rzeszowie

Rzeszowscy radni najpierw poparli pomysł prezydenta Tadeusza Ferenca, by studenci z zagranicy mieli darmowe przejazdy komunikacją miejską. Kilka dni później, podczas nadzwyczajnej sesji, rakiem się z niego wycofali.

Kilka dni. Tyle przetrwał pomysł darmowej komunikacji dla zagranicznych studentów w RzeszowieŹródło: Wikimedia Commons CC0
d4ml47d
d4ml47d

Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów przegłosowano w Rzeszowie w połowie czerwca. Prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, argumentował, że to promocja Rzeszowa jako ośrodka akademickiego. A miasto jest w pobliżu ukraińskiej granicy, więc mogłoby przyciągnać więcej żaków z tego kraju. Oni chętniej obecnie wybierają Kraków czy Warszawę od stolicy Podkarpacia. Z drugiej strony miała być to też promocja komunikacji zbiorowej w mieście. Radnym pomysł musiał się spodobać, bo sprzeciwiło się tylko kilka osób.

Minister przedsiębiorczości jeździ do pracy autobusem. Zobacz wideo:

Jednak ci sami radni, jak informuje serwis Transport Publiczny, kilka dni później uchylili ustawę. Wszystko przez sprzeciw mieszkańców. Przeciw pomysłowi ogranizowano nawet pikiety, a w internetowych sondach darmową komunikację popierało zaledwie kilka procent mieszkańców Rzeszowa.

Szacuje się, że w tym mieście na uczelniach kształci się ok. 2 tys. osób spoza Polski. Pojedynczy bilet studencki kosztuje w Rzeszowie ok. 1,5 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ml47d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ml47d

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj