Trwa ładowanie...

KNF chce wyjaśnień od BZ WBK ws. planowanego rebrandingu

Komisja Nadzoru Finansowego poprosiła BZ WBK o wyjaśnienia w sprawie planowanego rebrandingu banku - poinformowała KNF w środę w komunikacie. KNF spodziewała się bowiem, że działania takie będą z nią konsultowane.

KNF chce wyjaśnień od BZ WBK ws. planowanego rebrandinguŹródło: AFP, fot: Janek Skarżyński
d310x7a
d310x7a

KNF poinformowała, że w związku z pojawiającymi się informacjami na temat planowanego rebrandingu BZ WBK, regulator poprosił bank o wyjaśnienia w kontekście złożonych wcześniej zobowiązań inwestorskich.

"Większościowy akcjonariusz banku (hiszpański bank Santander) zobowiązał się wobec KNF, że podejmując jakiekolwiek działania w zakresie zmiany nazwy lub marki banku, będzie kierował się przede wszystkim interesem banku, konsultując takie działania z KNF, która będzie informowana o przewidywanych kosztach ponoszonych przez bank w związku z tymi zmianami. Jak dotąd w tej sprawie konsultacji z KNF nie było" - podkreślono w komunikacie.

W poniedziałkowym wywiadzie prezes BZ WBK Mateusz Morawiecki powiedział PAP, że w 2015 r. BZ WBK planuje rozpocząć rebranding na markę swojego hiszpańskiego inwestora.

- Operacja będzie się wiązała z pewnymi dodatkowymi kosztami, których wysokość będziemy znali w III kwartale. W tym roku nie należy się spodziewać większych, zauważalnych kosztów z tego tytułu - powiedział Morawiecki. - Rozpoznawalność marki Santander w Polsce sukcesywnie rośnie. To zrozumiała strategia z punktu widzenia właściciela, bowiem na pozostałych rynkach działa on pod nazwą Santander - dodał.

d310x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310x7a