Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
eurusd
05-05-2014 17:26

Kolejne lepsze dane z USA nie są w stanie umocnić dolara

Opublikowane dzisiaj lepsze indeksy PMI i ISM dla usług nie stały się zbytnim wsparciem dla przecenionej w piątek wieczorem, amerykańskiej waluty. Usługowy PMI wzrósł w kwietniu do 55 pkt. z 54,2 pkt., ale jeszcze lepszy okazał się ISM, który zyskał 2,1 pkt. rosnąc do 55,2 pkt. Oczywiście pewien niepokój wzbudził spadek subwskaźnika zatrudnia w ISM – do 51,3 pkt. z 53,6 pkt.

Kolejne lepsze dane z USA nie są w stanie umocnić dolaraŹródło: DM BOŚ
d2wvgdh
d2wvgdh

Na wykresie EUR/USD sytuacja nie uległa większym zmianom. Nadal kręcimy się wokół 1,3875, które było wymieniane rano. I ponownie można postawić taką samą tezę. Im dłużej będzie trwać obecna konsolidacja, tym większe będzie prawdopodobieństwo próby przetestowania piątkowego minimum w okolicach 1,3811. Duże szanse na taki ruch mogą być w środę w kontekście zaplanowanego na popołudnie wystąpienia szefowej FED w Kongresie. Jednak już oczekiwania związane z czwartkowym posiedzeniem ECB i konferencją Mario Draghiego mogą doprowadzić do powtórki scenariusza z piątkowego popołudnia.

We wtorek nad ranem poznamy decyzję Banku Australii ws. stóp procentowych (godz. 6:30). Nie oczekuje się zmian w ich wysokości, ale rynek będzie wrażliwy na potencjalne zmiany w tonie towarzyszącego jej komunikatu. Zwłaszcza, że w międzyczasie napłynęły słabe dane nt. kwartalnej inflacji CPI, które mogą na znacznie dłużej utrwalić okres niskich stóp procentowych. RBA z kolei nie powinien zmienić swojej „opinii” nt. kursu AUD/USD, zwłaszcza, że w przeciągu ostatniego miesiąca rynek nie poszedł w górę.

Na wykresie AUD/USD znajdujemy się w ciekawym punkcie. Odbicie od wsparcia na 0,92, jakie miało miejsce w piątek może prowokować do próby wykształcenia się większej korekty. Do tego potrzebne byłoby jednak wyjście ponad poziom 0,9320, co może nie być takie proste. Z kolei powrót do spadków, do czego wystarczyłoby zaledwie wyraźne zejście poniżej 0,9250, mógłby w ciągu kilku dni sprowadzić notowania nawet do 0,91. Zwłaszcza, gdyby publikowane w czwartek dane z rynku pracy w Australii, oraz informacje nt. chińskiego bilansu handlowego, okazały się złe.

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy DM BOŚ

d2wvgdh

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d2wvgdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wvgdh