Trwa ładowanie...
pko bp

Kolejny bank wycofuje się z kredytów w euro

Od 2 stycznia 2012 roku Kredyt Bank będzie oferował kredyty hipoteczne tylko w złotych - poinformował bank. Klienci, którzy chcą zaciągnąć kredyt w euro, mogą być składać wnioski do końca grudnia br.

Share
Kolejny bank wycofuje się z kredytów w euro
Źródło: Wirtualna Polska, Fot: Jan Kaliński
d2f8n5s

"Bank podjął tę decyzję w związku z utrzymującą się niepewnością na rynkach finansowych oraz towarzyszącymi jej znacznymi wahaniami kursu tej waluty, co przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej banku.

Bank poinformował, że klienci, którzy aktualnie rozważają ofertę kredytu hipotecznego w euro i złożą w banku kompletny wniosek kredytowy do końca roku, będą mogli uzyskać finansowanie w walucie pod warunkiem zawarcia umowy kredytowej najpóźniej do 31 marca 2012 roku.

"Mimo decyzji o wycofaniu z oferty hipotecznej kredytów w euro, Kredyt Bank w dalszym ciągu planuje pełnić rolę aktywnego gracza na rynku kredytów mieszkaniowych. Kredyt hipoteczny jest jednym z filarów strategii detalicznej banku, ważnym w rozwoju segmentu klientów średniozamożnych i zamożnych" - napisał bank.

Jednocześnie bank podkreślił, że skoncentruje się na dalszym rozwoju oferty kredytów w złotych, z uwzględnieniem kredytów preferencyjnych "Rodzina na swoim".

Kredyt Bank jest kolejnym bankiem po PKO BP, który rezygnuje z kredytowania kupna nieruchomości w euro.

d2f8n5s

Podziel się opinią

Share
d2f8n5s
d2f8n5s