Kupiłeś leki z walsartanem? Możesz je zwrócić

Polpharma ogłosiła dziś, że wszystkie jej leki zawierające w składzie substancję czynną walsartan można wymienić lub zwrócić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kupiłeś leki z walsartanem? Możesz je zwrócić
(PAP)
WP

O aferze w polskich aptekach już pisaliśmy. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż ponad 40 leków zawierających substancję walsartan, których rocznie sprzedaje się nawet kilka milionów sztuk.

- Dostaliśmy informację i taką rekomendację z Europejskiej Agencji Leków, aby te leki wstrzymać w obrocie. Trwa postępowanie wyjaśniające, które ma ostatecznie potwierdzić, czy rzeczywiście jest jakiś problem. Stąd decyzja o wstrzymaniu, a nie wycofaniu z obrotu - tłumaczy rzecznik GIF.

Leki na nadciśnienie

WP

Wśród Polaków jest kilkaset tysięcy leczących się na nadciśnienie tętnicze. To właśnie w lekach na tę chorobę pojawił się problem. Z wyliczeń firmy PEX PharmaSequence, które cytuje "Dziennik Gazeta Prawna", wynika, że problemy mogły dotyczyć nawet kilku milionów opakowań. Przez lata polscy pacjenci mogli korzystać ze środków sporządzonych ze skażonych chińskich półproduktów.

*Zwrot leków z walsartanem *

Polpharma zareagowała na kryzys. Leki z walsartanem, za które odpowiada firma, można wymienić lub zwrócić. Pełna lista znajduje się tutaj.

W przypadku wymiany wystarczy udać się do dowolnej apteki z opakowaniem leku i zgłosić chęć otrzymania produktu "bez wad". Farmaceuta po sprawdzeniu serii leku przyjmie wadliwe opakowania i zaoferuje zamiennik.

WP

** Zobacz też: Kolejny lek na nadciśnienie wstrzymany. GIF wydał decyzję

Pacjenci nie muszą dopłacać do zamiennika. Apteki wystawią Polpharmie faktury i firma pokryje wszystkie koszty. Jeśli natomiast chory chce dokonać zwrotu leku, musi wrócić do apteki, w której opakowania były kupione. Konieczny będzie dowód zakupu, np. paragon. Leki będą kierowane do hurtowni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP