Trwa ładowanie...

Kwaśniewski: Moja emerytura to wstyd dla Polski!

Emerytura dla prokuratora Mikołaja Przybyła - 6 tys. zł. Świadczenie dla byłego prezydenta - ponad 4 tys. zł. - Jest to niewątpliwy błąd w systemie i jest w tym coś nienormalnego - powiedział Aleksander Kwaśniewski (57 l.) w "Kropce nad i" na antenie TVN24. Dopytywany o wysokość świadczenia, które dostaje co miesiąc, odpowiedział: - To wstyd dla Polski

Kwaśniewski: Moja emerytura to wstyd dla Polski!Źródło: newspix.pl
d2md74i
d2md74i

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski żali się na swoją emeryturę – na jego konto co miesiąc z Kancelarii Prezydenta, bo ona wypłaca to świadczenie, wpływa 4,3 tys. zł.

Szybko, ale za mało
Kwaśniewski nabył prawo do prezydenckiej emerytury zaraz po ustąpieniu z urzędu, czyli w wieku 51 lat. Nie musiał więc pracować przez kolejne kilkanaście lat, by osiągnąć – jak przeciętny mężczyzna – 65. rok życia. Mimo to uważa, że to wstyd, że były prezydent dostaje... tak mało. Chyba pan prezydent zapomniał, że średnia emerytura w Polsce to ok. 1800 zł, a większość pracujących znacznie dłużej od niego Polaków dostaje nie więcej niż 1500 zł miesięcznie.

Na luksusy nie starcza

Ale patrząc na styl życia byłego prezydenta, nie ma się co dziwić, że dla niego 4 tysiące to mało. Luksusowy apartament na warszawskim Wilanowie, do tego letnia willa w budowie na Mazurach, szyte na miarę garnitury oraz słabość do drogich zegarków. Dlatego Aleksander Kwaśniewski szybko znalazł sposób na niedolę. Jako była głowa państwa jeździ na liczne zagraniczne wykłady i odczyty.

– Gdybyśmy z Wałęsą nie zarabiali poza Polską, normalne życie byłoby niemożliwe – przyznał niedawno Kwaśniewski w jednym z wywiadów. To zarabianie to m.in. właśnie odczyty na zagranicznych uniwersytetach. Za jeden taki wykład były prezydent dostaje nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

I nawet, jeśli jego sława kiedyś przeminie, z pewnością wesprze go żona. Od niedawna Jolanta Kwaśniewska (56 l.) zarabia w branży reklamowej, możemy ją oglądać w reklamie leku na przeziębienie

d2md74i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2md74i